bara32101

Je rozdíl v měření dioptrií u dětí a dospělích?

Když má dítě 3 dioptrie počítá se to u dospělých jinak?
Kdo by našel nějakou tabulku kde je to napsaný pšlete mi ji

Nejlepší odpověď
arygnoc

kilogram detskej hmotnosti je rovnaký ako kilogram hmotnosti dospelého.

to isté platí i o dioptriách – dioptria je fyzikálna jednotka optickej mohutnosti korekčných skiel (okuliarov) potrebných na ostré videnie (http://co-to-je.sk/dioptria).

;-Q

Další odpovědi
gecco

Ne – „počítá se to stejně“…
Dioptrie je dioptrie pro dítě i dospělého…
😉

cochee

Takové porovnání snad má smysl jen v případě, že by potomek měl stejné brýle jako rodič (ale nejedná se jen o prosté dioptrie, taky o tzv. cylindr a možná i další věci) a jeden by si chtěl od druhého brýle vypůjčit. Na trvalé sdílení by to skoro určitě nebylo, nebude sedět vzdálenost očních zornic. Tak v tom případě ano, optická mohutnost je fyzikální veličina a tudíž se neměří různě v závislosti na okolnostech (zde tedy věk brejlouna). Pokud jde o to, že oftalmolog „naměřil“ jednomu takové a druhému makové diptrie, je to stejně jedno, existuje sice přístroj, který to umí změřit, ale pro „takové to běžné domácí předepisování brýlí“ se stejně používá metoda pokus a omyl a subjektivní vyhodnocení pacienta (lékař: „Zkusíme tam dát tříčtvrtku…“ pacient: „To předtím bylo o něco lepší…“)