annas

Je rozdíl mezi slovními obraty? Existuje další řešení?

  1. Prohnat si hlavu koulí.
  2. Prohnat si kouli hlavou.

Doplňuji:
Mosoji i Vagro, máte pravdu, existuje významový rozdíl. Já odpověď neznám, ale řekla bych, že si raději proženu hlavou kulku než kouli.

Koule se koulí ..

Nejlepší odpověď
vagra

Samozřejmě,že rozdíl tam je.Souhlasím s Mosojem.
Záleží na tom,co si chce čím dotyčný prohnat.
Jestli kouli přes hlavu,nebo hlavu přes kouli.
Pokud to bude chtít někdo vyzkoušet,druhá varianta bude asi víc bolet. :)

Jako alternativu doporučuji:Zas­třelit se.

Další odpovědi
mosoj

Já v tom rozdíl vidím. Slovní obrat b je přesnější a jednoznačný, kdežto slovní obrat
a není tak jednoznačný. Může to znamenat i že si proženu hlavu skrz kouli nebo naopak.

Doplněno ? Annas nás napíná, bude to asi o jiné kouli ..

rybíz

Myslím, že není, jen je to jinak stylizováno.