Kelt

Je rozdíl, kde vidím daný film? Zda v kině, v televizi či na počítači?

Možná jsem některé filmy viděl v televizi, ale na počítači si pouštím DVD nebo si filmy stahuji. I ty, co jsem viděl. A přitom mám i sluchátka kvůli poslechu. Asi když jsem blíž vidím i to, co mi v televizi uniklo, že třeba netvor není skutečný, ale je to pouze efekt vytvořený počítačem, nebo kamerou. Nejde mi o obsahovou stránku, co je ve filmu, ale jak to bylo natočeno. A skutečnost, že já to vidím teď lépe než dříve v televizi je způsobena tím, že sedím blíže, nebo tím, že dnešní počítače mají lepší grafiku a jiné uspořádání a vybavení, prostě software? Děkuji.

Odpovědi
icurusL

V kině to je asi jasné, tam máte obrazovku tak velkou že někdy musíte pootočit i hlavou, ale zase je tam nižší kvalita. Pokud se jedná o televizi, tak záleží na tom jak daleko od ní jste a jakou vůbec máte, pokud máte nějakou Smart, tak se vlastně jedná o takový monitor u PC.
Jinak kvalita filmu je jen z malé části založená na tom na čem se pouští, z mnohem větší části na čem se film nahrával. Pokud si pustíte film v HD (720p) na nějakém FullHD (1080p) monitoru uvidíte takové kostičky, ale je to koukatelné, takhle bych mohl pokračovat dál. Prostě pokud máte monitor větší než na čem byl nahráván film, vždy bude kvalita nižší protože pixely se nemohou jen tak rozdělit a samy se dotvořit kam se to právě hodí.

Kepler

Čím větší formát a rozlišení, tím lepší zážitek. V moderních kinech se promítá digitálními projektory s obrovským rozlišením a z multikanálového zvuku ti jde hlava kolem. A to ještě nemluvím o 3D projekci.

elkon

Na počítači si film nepouštím, ale pokud si to chci trochu užít, tak přes WiFi pustím film z PC do televize. Jinak používám domácí kino se zvukem 5.1 a subwoofer. To se aspoň trochu blíží skutečné projekci v kině. Má to ale jeden háček, musíte mít film, který má zvuk 5.1 k dispozici. Proto jsem vždy při stahování filmů dbal na to, abych vyhledal film s odpovídajícím zvukem. Dnes jich mám k dispozici několik stovek. Něco na DVD, další na svém NAS Synology.

jáára

Mě z projekcí bolej oči a uspává mě to. Je jedno jestli je to filmový pás nebo digitální projektor.