MonkeyKing

Je protest trestný čin?

Pokud Vás někdo podporje nbeo vám nakáže k protestu?
Pokud vám váš nadřízený řekne, ať jdete s ním protestovat v pracovní době nebo pokud pracovník jde protestovat v pracovní době?

Nejlepší odpověď
Edison

Trestné činy najdeš v Trestním zákoníku. Všechny.

Další odpovědi
Kryšpín

Záleží co podniknete, když budete házet dlažební kostky na majetek, spoluobčany a.p. může být, když budete pokřikovat, házet vajíčka / naměko / v předvolební akci, nadávat v kavárně třeba na presidenta, tak to pravděpodobně trestný čin nebude / ovšem pokud to nebude útok na menšiny, podněcování, neb některé chráněné občany kteří z toho mohou mít psychickou újmu. Ovšem nevím když budete na budově věšet bílé, nebo červené trenky, také záleží, zda jste obyčejný občan, neb umělec, všeumělec a.p.

led

Ktorý typ protestu máte na mysli?

Iné je zastaviť prácu, ale neopustiť pracovisko, na protest proti zamestnávateľovi.
Iné je opustiť pracovisko a (vlastne v čase neplatenom zámestnávateľom) protestovať v spoločenskom záujme
iné je protest, neporušujúci ustanovenia Trestného zákoníka
iné je protest…
a iné je protest, ktorý je v rozpore so zákonom

Máte na mysli platený protest? Podľa popisu nejde o vaše svedomie, ale protest v čase, ktorý mate zaplatený za výkon inej práce. Podľa mňa, v tom prípade ide o podvod.

nyjono

Jde o formu protestu. Ta může být různá.
Některé formy protestu jsou OK, jiné jsou tzv. přes čáru a jiné mohou být i trestným činem.
Nařídit protest nelze. Tedy lze a není povinnost uposlechnout.
Pokud toto nadřízený vyžaduje, doporučuji změnu. Změnu zaměstnavatel.
Nejlépe pracovat pro sebe. Tam nic takévého nehrozí.
A navíc, co si vydělám, to mám, nemusím čekat, co mi kdo (milostivě) dá.

ivzez

Otázka mi nedává smysl.

Pokud protestovat, pak sám za sebe a ve svém volném čase,
nikoliv na něčí pokyn či příkaz a na úkor zaměstnavatele.

V pracovní době je zaměstnanec povinen pracovat. Příkazy a pokyny
nesouvisející s jeho prací, nebo které nemají zachraňovat životy, zdraví
či majetek, může zaměstnanec odmítnout.
(I plnění pokynů nadřízených má jistá pravidla.)

Pokud zaměstnanec svévolně opustí pracoviště,
může po něm zaměstnavatel vymáhat případnou škodu,
kterou by zaměstnanec svou absencí způsobil.
______

Ohledně trestných činů stejně jako Edison doporučím trestní zákoník.