Rokio

Je prostituce v Česku trestným činem, nebo přestupkem?

Nejlepší odpověď
Hanai

Ani jedno, je legální.

Další odpovědi
klumprt

Prostituce sama o sobě protiprávní není, je-li provozována osobou starší 18 let.

Ovšem mohlo by jít o trestný čin neoprávněné podnikání podle § 251 trestního zákoníku. Případně nějaký daňový delikt, pokud příjmy z prostituce nejsou zahrnuty v přiznání.

Ale myslím, že když se to nazve jako třeba „masážní služby“ a pojme se to jako živnost, vede se účetnictví a odvádí veškeré daně, pak je to v podstatě legální. Jenže to takhle poctivě vede asi málokterá.

Tw!st

Prostituce je v ČR legální

Kryšpín

Záleží zda dáma nažhaveným zákazníkům neordinuje HIV, nebo podobné lahůtky

ivzez

Co není zakázáno, je dovoleno. → Ani jedno.

paul1

Jak řekl už nevím který klasik: Pokud prostituci vykonává slušná dívka, potom je to zaměstnání jako každé jiné

dubraro

Ani jedno.
Tresným činem však je kuplířství, tedy nucení k prostituci nebo její zprostředkování. Jinak řečeno, šlapka je OK, pasák je stíhatelný.