bolak

Když si někdo zarajtuje s prostitukou a pak uteče bez zaplacení, jde o znásilnění?

Protože hádám že vona by s tím určitě zadarmo nesouhlasila…

Nejlepší odpověď
baghira

Ne, rozhodující je souhlas v okamžiku aktu, ne že si to dáma později rozmyslí.

Teoreticky by mohla uspět s žalobou na zaplacení neuhrazené částky za objednanou službu, která by mohla vést až k exekuci. Ale pravděpodobnější je, že si tě najde pasák a vyřídí to rychleji a jednodušeji.

Další odpovědi
Ivoš

Pokud budeme předpokládat, že se jedná o prostitutku, tak pro tento případ řešit zda s pohlavním aktem souhlasila je asi irelevantní ( ale jako alternativu by to šlo vzít v potaz při znásilnění ) . Jinak ani o loupež by se nemohlo jednat, jak tady někdo naznačil.

Dle tvého velmi stručného popisu skutku by se mohlo jednat o TČ poškození cizích práv, protože by došlo k újmě na cti, avšak je možné že dané jednání by nebylo ani dostatečné závažné aby prolomilo subsidiaritu trestní represe.

Damiana

Záleží na tom, jestli ho dotyčná práskne pasákovi nebo chlupatejm. Ačkoli… V prvním případě se nejspíš znásilnění jen tak neukecá, ve druhém budou také problémy – zvlášť, pokud je dotyčná ve svém oboru hodně populární. Jestli prostitutka se stykem souhlasila a nikde na jejím těle nebudou známky fyzického napadení, obhájí svou „čest“ dost těžko.

venkovan

Znásilnění ne, ale loupež. A okrás zloděje (pasáka) asi nebude to pravé po čem lze toužit.

Mapel

Nebránila se, tak se nejedná o znásilnění, pokud má ŽL, tak jde o nezaplacení služby.

anonym

No hlavně by se jednalo o přestupek, jelikož škoda by nedosáhla 5000,–Kč.

Syd

Mapel: „…pokud má ŽL,…“ 😁