poa.li

Je pro vás důležité smíření – čistý stůl mezi Vámi a okolím? Pokud ano, daří se? Přeji příjemný......

Nejlepší odpověď
ten který je

Snažím se být nekonfliktní a s lidmi vycházet dobře.Mnohdy i ustoupím,ale každý ústupek má své hranice.Někteří darebáci si ústupky a snahu o nekonfliktnost vysvětlují jako slabošství a naopak stupnují svou agresi.

Další odpovědi
annas

Ano. Smíření s lidmi? Snažím se. Ale neúspěšně především tehdy, pokud nejde o osobní setkání. Trvá mně ale dlouho, než se se skutečností vyrovnám.
Někdo bere snahu o usmíření jako manipulaci, slabost atd. Každý je chybující…
Doplňuji:
Myslím si, že Vánoce jsou nejvhodnější k tomu, se různá nedorozumění vyřešila a došlo ke smíru a odpuštění.

Terryle

Jistě, že jo. Spousta věcí vypadá hrozně, ale když se narovinu vyříkají a obě strany je chtějí vyřešit a jít dál, jde to.
Ale někdy to nejde. A to pak je lepší ten zabordelenej stůl pokaženýho mezilidskýho vztahu úplně opustit a všechno skončit… než se na sebe po zbytek života koukat přes plesnivějící hromady minulosti, kterou nemůžete zapomenout. Některý věci nelze vyříkat, překonat a odpustit.

I já Tobě přeju krásný a především klidný svátky. Víc snad netřeba…

bluefalco

Ne. Nepovažuji smíření za důležité. Čistý stůl nebo problémy pořád na stole, což o to. Pokud jde o lidi, které nemohu totálně ignorovat (příbuzenstvo a kolegové) tak se tvářím jako „že nic“, ať už mám „čistý stůl“ nebo ne.

hanulka11

Umím udělat radikální řez a ty co mě totálně obtěžují svým přetvařováním/i pří­buzné/ dovedu odříznout. Není nic horšího než přetvářka. Pokud má někdo problém -jsem toho názoru, vyříkat si věci narovinu .Kdo to neumí přimout,nebo vyřešit , nosí v sobě věci nevyřešené a tím zatěžuje sebe a své svědomí.Je to vlastně chdák, ale dobře mu tak.

poa.li

Ten, který je – bohužel bych řekl, že těchto darebáků. kteří stupňují agresi je většina. Zamýšlím se nad tím, jestli slabošství a nekonfliktnost spolu nesouvisí tak úzce, že občas stávají jedním..

ten který je

To záleží z jakého úhlu pohledu se na to člověk dívá.Z pohledu agresora zcela určitě.

poa.li

Nejsou tedy jedno a to samé, ale vnější projevy mohou být shodné. Máte pravdu, díky.