Avatar uživatele
poa.li

Je pro vás důležité smíření – čistý stůl mezi Vámi a okolím? Pokud ano, daří se? Přeji příjemný......

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas před 4869 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Snažím se být nekonfliktní a s lidmi vycházet dobře.Mnohdy i ustoupím,ale každý ústupek má své hranice.Někteří darebáci si ústupky a snahu o nekonfliktnost vysvětlují jako slabošství a naopak stupnují svou agresi.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Ano. Smíření s lidmi? Snažím se. Ale neúspěšně především tehdy, pokud nejde o osobní setkání. Trvá mně ale dlouho, než se se skutečností vyrovnám.
Někdo bere snahu o usmíření jako manipulaci, slabost atd. Každý je chybující…
Doplňuji:
Myslím si, že Vánoce jsou nejvhodnější k tomu, se různá nedorozumění vyřešila a došlo ke smíru a odpuštění.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Terryle

Jistě, že jo. Spousta věcí vypadá hrozně, ale když se narovinu vyříkají a obě strany je chtějí vyřešit a jít dál, jde to.
Ale někdy to nejde. A to pak je lepší ten zabordelenej stůl pokaženýho mezilidskýho vztahu úplně opustit a všechno skončit… než se na sebe po zbytek života koukat přes plesnivějící hromady minulosti, kterou nemůžete zapomenout. Některý věci nelze vyříkat, překonat a odpustit.

I já Tobě přeju krásný a především klidný svátky. Víc snad netřeba…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bluefalco

Ne. Nepovažuji smíření za důležité. Čistý stůl nebo problémy pořád na stole, což o to. Pokud jde o lidi, které nemohu totálně ignorovat (příbuzenstvo a kolegové) tak se tvářím jako „že nic“, ať už mám „čistý stůl“ nebo ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Umím udělat radikální řez a ty co mě totálně obtěžují svým přetvařováním/i pří­buzné/ dovedu odříznout. Není nic horšího než přetvářka. Pokud má někdo problém -jsem toho názoru, vyříkat si věci narovinu .Kdo to neumí přimout,nebo vyřešit , nosí v sobě věci nevyřešené a tím zatěžuje sebe a své svědomí.Je to vlastně chdák, ale dobře mu tak.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
poa.li

Ten, který je – bohužel bych řekl, že těchto darebáků. kteří stupňují agresi je většina. Zamýšlím se nad tím, jestli slabošství a nekonfliktnost spolu nesouvisí tak úzce, že občas stávají jedním..

před 4869 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

To záleží z jakého úhlu pohledu se na to člověk dívá.Z pohledu agresora zcela určitě.

před 4869 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
poa.li

Nejsou tedy jedno a to samé, ale vnější projevy mohou být shodné. Máte pravdu, díky.

před 4868 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek