funky

Je pro nohy nejdravější chodit na boso?

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Ale nikoliv na rovné ploše.. Chodit po hrbolech, kamínkách, písku … Šlapání např. v bedničce s drobnými kamínky doporučuje i čínská medicína. Na šlapce nohou jsou akupunkturní body – ústí v nich všechny orgány těla, takže tato masáž je posiluje.

Další odpovědi
Drap

Nevím jak moc je to dravé, ale zdravé to je pokud jsou i vhodné boty. Uplně nejzdravější je chodit uplně bosky, pokud to jde. A neni nad báječný pocit, přejít raní louku zalitou sluncem a plnou rosy.

mosoj

Nejde jenom o akupunkturní body. Tím že se chodí na boso po jemném písku, kaménkách a nerovnostech, dochází k samovolnému stahování svalstva což podporuje tvorbu klenby na chodidle a zabraňuje plochým nohou.

Berušinka

Na boso nebo s měkkou podrážkou je zdravé. Když chodíme na rovině – samý asfalt nebo beton – prostě chodníky pro naše nohy nejsou dobré, protože nám „zplošťují“ chodidlo a ničí nám přirozenou klenbu nohy – nejideálnější by bylo chodit např. po kamínkách – takových těch větších, aby se ta noha přirozeně „hýbala“ … nebo chodit do přírody, kde je všechno tak krásně přirozené pro ty naše nožky =)

www

Chodit naboso (v obuvi bez ponožek) nevím jak je zdravé.
Ale chodit bosky (bez obuvi) je nejen zdravé, ale veelmi příjemné! 😉

3l

Člověk se narodil bos, naši předci i nějakej ten čásek bosi chodili… Nevidím důvod proč by to mělo být nezdravé, naopak, je to úplně nejpřirozenější…:)