Martin87

Je příruční zavazadlo do letadla batoh? Stačí na přestup ve Frankfurtu hodina casu?

Mužů si vzít do letadla batoh jako příruční zavazadlo? Stihnu za hodinu ve frankfurtu přestoupit?
Doplňuji:
Letím s Lufthansou.
Jak je to s odbavenim zavazadla? odletam z vídně. ve frankfurtu přesedám. Zeptal bych se na letišti, ale německy neumim ani slovo

Nejlepší odpověď
led

Príručná batožina by nemala byť väčšia ako úložný priestor na túto batožinu (nad hlavou cestujúcich) aby sa dvierka mohli bezpečne uzavrieť. Na druhu batožiny nezáleží- kufrík/taška/batoh.
Doplňuji:
Vo Viedni sa môžte pýtať aj česky, je tam veľa pracovníkov z Bratislavy, a ostatných českých a slovenských cestujúcich.
Vo Viedni podáte kufor pri registrácii, pozor na nadváhu. Ďalej už batožina letí až do cieľového letiska v nákladnom priestore lietadla.
Vo Frankfurte si hneď po pristáti overte kedy a odkiaľ vám letí ďalší let (hlásenia sú v nemčine a angličtine) a čo najskôr sa tam presuňte (bez paniky). Ak máte medzi letmi len 1 hodinu, čakajte skoré hlásenie o nastupovaní. O prepravovanú batožinu v náklade sa nestarajte, už ju prekladajú. Neplašte sa frmolu, v priemere každé dve minuty tam pristáva a štartuje nejaké lietadlo, je to zážitok. Príjemný let.
V odkaze si pozrite „Departures“
tam máte uvedené informácie o vašom lete, musíte si ho vyhľadať podľa " Search for flight"
http://www.fran­kfurt-airport.com/con­tent/frankfur­t_airport/en/flig­hts/departures­.html
orientačné mapy letiska:
http://www.fran­kfurt-airport.com/con­tent/frankfur­t_airport/en/di­rections/airpor­t_maps1/termi­nal_1_2.html
http://www.fran­kfurt-airport.com/con­tent/frankfur­t_airport/en/di­rections/airpor­t_maps1/gettin­g_to_from_.html

Další odpovědi
Funna

http://www.prg­.aero/cs/odba­veni-cestujicich/od­baveni-zavazadel/

Do letadla je povoleno vzít pouze jeden kus příručního zavazadla. Protože neexistuje žádný mezinárodní standard týkající se velikosti, případně rozměrů příručního zavazadla, informujte se vždy u své letecké společnosti…a je jedno jaký má tvar a co to je…klidně batoh…prostě se musíš vlést dvšech tří maximálních rozměrů…ale kletr, nebo něco většího to určitě být nesmí…co se týká Frankfurtu, tak to netuším, zkušennosti nemám..