zjentek

Je přirozená smrt tragická?

Nejlepší odpověď
Drap

Přirozená smrt se nepovažuje za tragickou, ale tragedie to pro některé pozůstalé může být.

Další odpovědi
štamgast

Ne.

anonym

Copak je to přirozená smrt? Vražda snad není přirozená? … No vážně – co je podle vás nepřirozené oproti krutosti přírody? (Vždyť největší a nejsilnější predátor – krokodýl – pojídá svá vlastní mláďata!)

anonym

Matesax, prosím tě, od kdy je vražda přirozená věc?…Rozhovor- „tak já ho teda odkrouhnul, to nevadí, že ne?“ a ten druhej „no jasně, že ne, to je přece přirozená věc, někoho zavraždit, tee jasný“

annas

Ad Samba – máš pravdu. Přirozená smrt je součástí života, je to jev, který souvisí se zákonitostmi přírody, nikoliv vražda, sebevražda apod. – to neneí přirozené. ukončení života.

Matesax si neuvědomuje, že vražda je úmyslné zabití člověka. U zvířete nejde o vraždu, i když se to někdy v nadsázce používá, ale o zabití třeba v rámci potravinového řetězce.