Rokio

Je přiměřený úrok 19 % p. a. za spotřební úvěr na 11 měsíců na částku 14.000 Kč?

Já jsem šel s otcem koupit vysavač a lednici. V obchodě byla akce – 20 % sleva při nákupu na splátky. Při podepsání smlouvy byl ale úrok takhle vysoký. Je to podle vás moc, nebo je to normální?

poznámka: I tak se nám nákup vyplatil s danou slevou a doprava byla zdarma, ale úrok nám přišel přemrštěný.

Nejlepší odpověď
Kepler

Spotřebním úvěrům, zvláště těm, co nabízejí obchodníci ve spolupráci s poskytovateli úvěrů se vyhni. 19 % p. a. je zlodějina. Kromě toho je lepší dívat se na RPSN a nebudeš překvapen tím, co bys musel přeplatit. Dají se najít jiné a mnohem levnější cesty. Dokonce jsem koupil TV na úvěr za 0%.

Další odpovědi
ivzez

Přiměřený je takový úrok, jaký je někdo ochoten zaplatit.

Jestliže Vám nákup i s tímto úrokem přešel výhodný,
není to podle mne z vašeho úhlu pohledu přemrštěný úrok.
(Jinak byste nabídku nevyužili.)

Hlada

Nechci slevu zadarmo.
Snížení ceny minimální, spokojenost maximální. Dobrý marketing v praxi.

Edison

Roční náklady na úvěr je takový divný parametr vhodný jen ke srovnávání produktů. Když Ti půjčím na 5% půl mega na měsíc… Kolik to bude p.a.? A přide Ti 5% přeplacení moc?

Nepopletl jsem p.a. a rpsn? Teď si fak nejsem jistej… tak mě opravte…