Drap

Je pravdivé tvrzení : Kdo nemá rád psy,nemá rád ani lidi ?

Nejlepší odpověď
annas

Já tato slova chápu tak, že člověk, který nemá rád nejen psy, ale i ostatní zvířata, není ten, který si je do bytu nepořídí, nežije z jistých důvodů v jejich blízkosti, ale ten, kterému nevadí, když zvíře trpí, je týráno, hladoví atd..
Tento jedinec je zřejmě citově chladný, proto má i podobný přístup k lidem…

Další odpovědi
dědapetr

Člověk, který sám nechce zvíře, není totéž jako člověk který je nemá rád.
Na druhou stranu, že člověk zvíře má, rovněž neznamená, že je rád má.
Je to o přístupu a lidé, kteří nemají rádi zvířata jednoznačně nejsou dobrými lidmi.

Berušinka

Já myslím, že ne … někdo má rád lidi a nesnáší zvířata (psy) nebo někdo naopak miluje zvířata – uzavře se před světem a žije jen pro ty svoje „broučky“ … každý to má jinak …

arygnoc

Ne.
Odkdy poznám, lidi, mám rád zvířata (Hemingway), ale proti psům ve městě (v bytě) mám VELKÉ výhrady (opět kvůli lidem).
Na vesnici mi nevadí (za plotem).

iceT

Říká se,že kdo nemá rád zvířata,nemá rád ani lidi.Jenže je o to o přístupu ke zvířatům,kdo týrá zvíře,nebude váhat ublížit člověku.Ale jsou lidé,kterým prostě zvířata vadí,třeba kvůli alergii,zápachu at­d.

barnajka

A kdo se neusmívá, nemá rád život?! Vždyť to je blbost…

Sama jsem pejskař, pyšná majitelka 2 krásných psích kluků, ale respektuju, že ne každý moje nadšení sdílí. Jak tu říkali už ostatní: když máte se psy negativní zkušenost, je těžký je milovat. Ale pozor: chápu strach ze psů, chápu negativní vztah ke psům…ale ne nenávist!!! Ani trauma z dětství není omluva pro týrání!!!! Nemám problém s člověkem, co „nemusí“ konkrétní zvířecí druh – a má pro tu svou averzi pochopitelný důvod. Na pozoru se ale mám před lidma, co nemají rádi zvířata obecně – a „prostě jen tak, prostě proto“. Ti mají evidentně nějaký problém, zřejmě hlavně sami se sebou – a je tím pádem dost pravděpodobný, že si vždycky něco najdou i na mě, na vás, na druhých lidech celkově. Bacha na takový týpky!!

HOMER

Přiznám se že nevím.

eLx

Určitě to není automatické.
Někdo nemá rád kočky, ale má rád psy.
Někdo holt zase nemá rád psy, ale má rád třeba kočky… nebo lidi.
Taky asi záleží na zkušenostech onoho člověka. Když tě v dětství pokouše pes, asi si od nich budeš v dospělosti držet odstup. Ale neznamená to, že si budeš držet odstup i od lidí (ty tě nepokousali).
Tak asi tak… :)

kamila44444

není to pravda..

mojitek

Takhle jednoduche to zcela urcite neni. Jenom podotknu,ze A.Hitler miloval psy…