mrsandman

Je pravděpodobné nebo možné, že kdyby Rose z Titaniku nasedla do záchranného člunu, tak by Jack přežil?

Nejlepší odpověď
annas

Co by bylo, kdyby nebylo kdyby …Loni uplynulo 20 let od premiéry filmu.

Detaily si již nepamatuji, ale šlo o film, takže podle scénáře to bylo tak, jak to bylo.

" Magazín Vanity Fair položil při té příležitosti režisérovi otázku, která trápí fanoušky již od uvedení: proč musel Jack umřít, když by se bez problémů vešel na dřevěné dveře vedle Rose? Cameron problém pragmaticky vysvětlil.

"V jedné z nejdojemnějších scén v historii kinematografie se Jack pouští a mizí v temných hlubinách.

Fanoušci tak již dvacet let spekulují, jestli Jack opravdu musel umřít. Možnost zeptat se na tento problém dostal magazín Vanity Fair. „Ta odpověď je velmi jednoduchá. Na stránce 147 ve scénáři bylo napsáno, že zemře,“ vysvětloval Cameron. „Ten film by postrádal smysl, kdyby Jack přežil. Titanic je o lásce a odloučení. Kdyby nezemřel ve vodě, tak bychom ho museli zabít jinak,“ dodal."

Zdroj: https://www.li­dovky.cz/jack-musel-zemrit-reziser-james-cameron-vysvetlil-zahadu-dveri-z-titanicu-1tb-/kultura.aspx?c=A171128­_104212_ln_kul­tura_jto

Pročtěte si článek Jack musel zemřít.‘ Režisér James Cameron vysvětlil záhadu dveří

https://www.li­dovky.cz/jack-musel-zemrit-reziser-james-cameron-vysvetlil-zahadu-dveri-z-titanicu-1tb-/kultura.aspx?c=A171128­_104212_ln_kul­tura_jto

Další odpovědi
Hlada

Nejde o reportáž. Jack je smyšlená postava. Příběh není možné posuzovat prakticky, ale jako umělecké dílo. Z hlediska pravděpodobnosti by si nejspíš Rose vážila svého partnera a pokud by nebyla extrémní coura, k žádné nevěře by nedošlo a byla by ráda, že se pro ni našlo místo ve člunu. Takový příběh by ale byl neprodejný. Chybou bylo, že rekvizitáři nenašli menší dveře.

ivzez

Ne. Rose i Jack jsou vymyšlené postavy
a není pravděpodobné, že by autor scénáře
změnil scénář u obou hlavních postav.