dust8

Je pravda, že vatové ušní tyčinky často posouvají ušní maz dál směrem k bubínku a mohou zhoršit sluch? Ušní svíce ty ne?

Ušní svíce to jakoby nasaje do sebe, nebo jak to funguje?

Odpovědi
Roman71

Otevřeně přiznávám, že jsem si zmíněnou vatovou tyčinkou způsobil téměř třídenní částečnou hluchotu, kvůli natlačenému ušnímu mazu na bubínek a.. vlastní hlouposti!

Ušní svíce zaprvé zahřívají zvukovod a zadruhé působí ve zvukovodu mírný podtlak, který usnadňuje uvolnění nahromaděného mazu. Dalším vhodným řešením jsou ušní spreje na doporučení ORL specialistů. Pokud máte potíže, které přetrvávají déle než 5 dnů, navštivte ORL specialistu. V žádném případě to nepodceňujte.

elkon

Nejbezpečnější je navštívit ušní a nechat si uši vyčistit. Je to otázka deseti minut.

Audixol Oliva ušní sprej 30 ml

Zdroj: https://www.ma­gistra.cz/cs/pro­dukt/a-premium-audixol-oliva-usni-sprej-30ml?sid=1932

JK2021

Ušní svíce by pokud vím měly fungovat na principu komínového efektu a změkčení ušního mazu prohřátím zvukovodu.