Awer

Je pravda, že sušené houby obsahují ve 100 gramech 10× víc minerálů než čerstvé?

Dočetl jsem se to v tabulce (tj. bez dalšího vysvětlení) v knize P. Hopfenzitzové.

  • Pokud to tedy je pravda, jak k tomu dochází a je všechno to železo, draslík, mangan atp. tělem využitelné?

Nedává mi to smysl (zcvrknou se přeci jen 3–4×) a na webu nemůžu absolutně nic použitelného najít… Tak díky za radu 😉

Nejlepší odpověď
Mili @

asi že se 10 x zmenší, ne ????

Další odpovědi
mosoj

Ve váhových procentech ano . Také obsahují těžké kovy. Teda záleží odkud jsou.