hapiky

Je pravda, že se moudrý člověk neumí přirozeně smát? A pokud se zasměje, zasměje se hloupě?

Ježíš se také nesmál, protože byl moudrý?
Potkával jsem jednoho muže na ulici i v restauraci. Nemluvil mnoho. Myslel jsem, že bude jak se říká asi moudrý. Když jsem později slyšel jak se směje, tak jsem hned věděl, že to s tou jeho moudrostí nebude tak horké.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já myslím, že smysl pro humor a inteligence jsou sourozenci.

Další odpovědi
Ametyst

Mě by na Tvém místě víc zajímalo, čemu se směje než jak se směje.

Drap

Je to nesmysl.

DoTazatel

Mylísm, že má jen jiný smysl pro humor a rozesměje ho to, co zase nerozesměje ostatní a naopak – nerozesměje ho to, čemu se přirozeně zasmějí ostatní.

Malé dítě či dospělý se taky většinou nesmějí tomu, čemu se smějí mladiství (puběrťáci se totiž směji téměř všemu a pořád).

Přirozeně smát se prý neumí jen sociopati (a psychopati).

Každý může mít jiný smysl pro humor.

marci1

Smál se moudrý člověk Jan Werich hloupě? Proč se např. Werich, Horníček, Svěrák, Eben ap. umí smát? Smějí se upřímně a přirozeně. Méně „moudří“ se často smějí přehnaně a jakoby „nuceně“. 🙂

Citace z písně „Stonožka“:
"Já vám nemám tyhle lidi rád,
co se nechtěj a neuměj smát.
řekněte mi, má to smysl,
pořád si kabonit mysl,
vždyť si může člověk brát

příklad ze zvířat".

„Smích chytré lidi léčí. A jen blbce uráží.“ (J.Werich)

ivzez

Není to pravda.
(Souhlasím s Keplerem.)

hapiky

Já se někdy musím smát tomu, jak se někdo směje, nikoliv tomu, čemu se směje.
Smích někdy prozradí inteligenci, ale jen někdy.

ivzez

Smích prozradí jenom to, jakému druhu humoru kdo dává přednost. Pokud se nedokáže zasmát tomu, čemu se směje někdo jiný, znamená to, že Vám jeho druh humoru „nesedl“.

Smích zpravidla inteligenci moc neprozrazuje. I když třeba Kameňáky…

DoTazatel

Mně se nejvíc líbí, když někdo vypráví nějaký vtip, a pak se mu sám směje s tím, že jeho smích je vtipnější než ten vtip a začnu se smát taky.. :'D