Gregor

Je pravda, že Nokia má doživotní aktualizace map zadarmo?

Opravdu má Nokia doživotní aktualizace map zadarmo?

Nejlepší odpověď
kropitko

já jen doplním ge0rga,že si musíte zaplatit licenci na navigaci. I když si koupíte telefon,který bude mít navigaci spuštěnou,tak po nějaké době Vás vyzvou,aby jste ji zaplatil…

Další odpovědi
anonym

je to pravda a je to super featurka 🙂 Navigační dovednosti sice ještě nejsou TAK vyspělé jako u tomtomu (iq route, hd traffic) ale je to rozhodně použitelnější než navigace u které se mapy drahých navigací které jejich majitelé často léta neaktualizují – právě kvůli ceně za aktualizace.

http://navigo­vat.mobilmani­a.cz/Clanky/Ar­.asp?ARI=114450

něco podobného mají ještě telefony Android, ale ve srovnání s nokií to nemají pro českou republiku a evropu obecně ještě tak dotažené

http://wiki.an­droidforum.cz/in­dex.php/Google_Na­vigacel goog
Doplňuji:
2kropítko >> To je domnívám se omyl.

Od verze OVI Maps 3.0 je skutečně navigace i mapove podklady a jejich aktualizace zcela zdarma. Placení o kterém mluvíš se týkalo předešlých verzí a záměrně jsem psal o google Android telefonech, protože nokia se k rozdávání navigace zdarma rozhodla krátce poté co se pro to rozhodl google 🙂.

rynek878

Zdarma od Nokie je doživotní licence na produkt Nokia Ovi Mapy 3. Jako bonus navíc jsou zdarma ještě turističtí průvodci Lonely Planet a Michelin.

Nejsou zdarma datové přenosy, které se platí operátorovi. V rámci datových přenosů pracuje služba A-GPS, která zpřesňuje a zrychluje výsledky vyhledávání pozice a také případná aktulizace mapových podkladů. Pokud nemáte na svém telefonním čísle aktivní datový paušál nebo cestujete do zahraničí, můžete podpůrné služby vypnout a zabránit tak překvapení na vyúčtování.
Vypnuté A-GPS ale neznamená, že by navigace nefungovala! Právě naopak, poslední verze Ovi Maps patří mezi nejlepší navigace na trhu s podporou více než 74 zemí ve 46 jazycích.
více zde:

Zdroj: http://www.my­nokia.cz/mapy-a-navigace/revoluce-nokia-mapy-dozivotne-zdarma/

mosoj

Na začátku roku jsem koupil Garmin Nuvi 205
i s doživotními aktualizacemi za 2400 Kč.

1.Obsahuje City navigator Europe NT 2010.3
2.Atlas Czech 8.1NT
3.Topo Czech 3 ( turistická mapa ČR)
4.Adresy CR

To vše s doživotní aktualizací.

Všechno v jednom není vždy vhodné.

GangstaHelper

Ano, je to pravda. Doživotní aktualizace map zadarmo už nabízí Nokia dlouho.

Zaplatit jste si ale musel za NAVIGACI – bez té šlo mapy jen prohlížet a plánovat trasu, mobil Vás ale bez licenčního čísla nenavigoval.

Nyní je i funkce navigace v Nokia Mapách zcela zdarma, a to údajně na pořád.