Avatar uživatele
JájsemRaibek

Je pravda, že Karel Gott neuměl podle učitelky zpívat?

Buď mu to řekla, nebo ho chtěla nechat propadnout. Je to pravda? A co řekla poté, když byl Karel Gott hvězda?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, successful před 1256 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Nevím, odkud jsi to vzal, chtělo by to odkaz. Ale je to možné, je mnoho umělců a vědců, kteří byli svými učiteli označováni za naprosto neschopné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
successful

Shakira podle učitele taky ne. Ronalda neuživí fotbal a další případy, kdy učitelé svým žákům říkali, že nikdy v životě neuspějí. Skvělí motivátoři.
Učitelé nic neví. Kbyby jo, tak neučí.

K aliendrone. Einstein skutečně propadal, ale ne z těch jeho předmětů. V těch vynikal už na ZŠ. Francouzština, přírodní vědy nebo něco takového, tam se mu nedařilo a dokonce kvůli nim neudělal přijímací zkoušky. A taky mu později hrozil vyhazov, ale to spíš proto, že školu zanedbával a na přednášky moc nechodil. Z mat a fyz měl pětky nebo šestky, tak se dnes říká, že z nich propadal. Vony to ale byly obdoby našich jedniček.

Upravil/a: successful

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

To nevím, ale někde jsem četla, že měl ve škole ze zpěvu trojky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

To nevím, ale znal jsem dědka, co s ním chodil na učňák. Dle něj, kdyby nezačal zpívat, tak by se rukama na tuty neuživil, prý byl obouruční „levák“. ;) :D :D

Je fakt, že mnoho slavných osobností ve svém oboru na školách nijak zvláště nevynikalo. Třeba Einstein nebyl nijak obzvláštní matematik (tím myslím na poměry „megamozků“, ale že prý propadal je jen legenda, vystudoval s výborným prospěchem), bez Grossmanna by matematickou stránku své teorie (OTR) dával obtížně. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

No pokud si vzpomínám na začátek šedesátých let minulého století, zpěv Gotta v začátcích jeho kariéry byl pro mnoho lidí neposlouchatelný a nelíbivý. Taktéž jeho vystupování na tehdejší obrazovce Tv,to byl přímo zjev!

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Možné to je. Slyšel jsem taky historku o tom, jak se Einstein učil hrát na housle, měl potíže s rytmem a jeho učitel hudby mu řekl: „Váš problém je, že neumíte počítat do tří.“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Možné to je. Řada dětí má ve škole problémy s něčím, co jim v dospělosti pak jde docela dobře. Já jsem na prvním stupni míval při tělocviku problémy s pochodováním. „Nevezmou tě ani na vojnu“ mi řikal soudruh tělocvikář. Kecal, vzali (a rádi).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek