JájsemRaibek

Je pravda, že Karel Gott neuměl podle učitelky zpívat?

Buď mu to řekla, nebo ho chtěla nechat propadnout. Je to pravda? A co řekla poté, když byl Karel Gott hvězda?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím, odkud jsi to vzal, chtělo by to odkaz. Ale je to možné, je mnoho umělců a vědců, kteří byli svými učiteli označováni za naprosto neschopné.

Další odpovědi
successful

Shakira podle učitele taky ne. Ronalda neuživí fotbal a další případy, kdy učitelé svým žákům říkali, že nikdy v životě neuspějí. Skvělí motivátoři.
Učitelé nic neví. Kbyby jo, tak neučí.

K aliendrone. Einstein skutečně propadal, ale ne z těch jeho předmětů. V těch vynikal už na ZŠ. Francouzština, přírodní vědy nebo něco takového, tam se mu nedařilo a dokonce kvůli nim neudělal přijímací zkoušky. A taky mu později hrozil vyhazov, ale to spíš proto, že školu zanedbával a na přednášky moc nechodil. Z mat a fyz měl pětky nebo šestky, tak se dnes říká, že z nich propadal. Vony to ale byly obdoby našich jedniček.

marci1

To nevím, ale někde jsem četla, že měl ve škole ze zpěvu trojky.

aliendrone

To nevím, ale znal jsem dědka, co s ním chodil na učňák. Dle něj, kdyby nezačal zpívat, tak by se rukama na tuty neuživil, prý byl obouruční „levák“. ;) :D :D

Je fakt, že mnoho slavných osobností ve svém oboru na školách nijak zvláště nevynikalo. Třeba Einstein nebyl nijak obzvláštní matematik (tím myslím na poměry „megamozků“, ale že prý propadal je jen legenda, vystudoval s výborným prospěchem), bez Grossmanna by matematickou stránku své teorie (OTR) dával obtížně. :)

mosoj

No pokud si vzpomínám na začátek šedesátých let minulého století, zpěv Gotta v začátcích jeho kariéry byl pro mnoho lidí neposlouchatelný a nelíbivý. Taktéž jeho vystupování na tehdejší obrazovce Tv,to byl přímo zjev!

Justin1

Možné to je. Slyšel jsem taky historku o tom, jak se Einstein učil hrát na housle, měl potíže s rytmem a jeho učitel hudby mu řekl: „Váš problém je, že neumíte počítat do tří.“

Emefej

Možné to je. Řada dětí má ve škole problémy s něčím, co jim v dospělosti pak jde docela dobře. Já jsem na prvním stupni míval při tělocviku problémy s pochodováním. „Nevezmou tě ani na vojnu“ mi řikal soudruh tělocvikář. Kecal, vzali (a rádi).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.