DaiWoman

Je pravda,že jsme vzhůru nohama ale my vydíme naopak?

Nejlepší odpověď
jiri2105

Vidíme jen opačný í

Další odpovědi
chudst

Prosim? Tohle jsem naprosto nepochopil. Jedine, co me napada je, ze mate na mysli, rozdil mezi severni a jizni polokouli (resp. proste dvema protilehlymi body). Ale nenapada me, co myslite tim, ze vidime „naopak“.

mosoj

Ano dírkovou kamerou uvidíte obraz vzhůru nohama, ale to není tím že by to tak bylo ve skutečnosti, ale může za to lom paprsků světla na hraně příslušné dírky. Totéž platí i v optice pro čočku typu spojka.
Na starých deskových fotoaparátech pozorovali fotografové obraz na matnici
vždy vzhůru nohama. Aby se to nedělo dává se do cesty paprskům optický hranol.

MacChill

Ano, můžete to tak brát

Drap

Mě se taky zdá že někteží lidé nejen naopak vidí, ale i chápou

Mr.Lupastr

Platí-li zákony optiky, pak to tak je. Náš mozek si na to uvykne a vše je OK. Slyšel jsem o pokusu, kdy člověku byla dána přilba s optikou takovou, aby viděl obraz přesně vzhůru nohama. S touto přilbou se delší dobu pohyboval a na obrácený vjem si jeho mozek navykl tak, že po sundání přilby viděl opět vše vzhůru nohama.