Kajoch

Je pravda, že je prase domácí inteligentnější zvíře než kůň?

Nejlepší odpověď
anonym

Prasata jsou mnohem inteligentnější než kůň, lze to lehce poznat podle první jízdy. Nepotřebujete ani sedlo. Prase zatáčí bez povelů, a samo trefí do chlívku. Pozor na nízké futra, je lepší seskočit před přistáním. Dost to smrdí

Další odpovědi
klumprt

IQ testy prasat prováděla tajně armáda už v 50. letech minulého století. Rychle od toho upustili, protože se ukázalo, že by museli vyměnit půlku generálního štábu.

annas

" Koně, psi, kočky, kozy, prasata, dobytek, ovce a jiná zvířata mají inteligenci, která jim dovoluje žít a prospívat ve světě tak, jak jsou.

Těžko se srovnává, protože každé zvíře, které je domestifikované, je určené k jinému účelu.

Všichna zvířata se bojí, milují svá mláďata, člověka, ale i nenávidí cítí bolest atd.
ttps://www.qu­ora.com/Are-dogs-sheep-horses-cats-and-cattle-and-many-other-mammals-intelligent

Jinak se domnívám, ž každé zvíře je chytré tak, aby přežilo, přípasdně, co je chovatel naučí a co zvládne. . Záleží na úhlu pohledu.

"Několik studií ukázalo, že prasata jsou dokonce chytřejší než psi a kočky a dokážou řešit problémy rychleji než mnozí primáti. Jejich kognitivní schopnosti se dají přirovnat ke schopnostem tříletých dětí.
http://soucit­ne.cz/inteligen­ce-prasat-je-srovnatelna-s-inteligenci-slonu-delfinu

Inteligence koně

Na tuto otázku existují dvě protikladné odpovědi. Někteří lidé říkají, že koňská inteligence je vysoká a že koně jednají vždy tak, aby to pro ně bylo výhodné. Na druhé straně však stojí lidé, kteří tvrdí opak. Říkají, že kdyby byli koně chytří, nenechali by si říkat, co mají dělat. Přece jen jejich výška, váha a celková mohutnost převyšuje člověka. Jsou nad námi, tak proč by měli plnit naše přání? Práce není tak zábavná jako běhání se svými kamarády po výběhu." atd.

Na otázku, zda je kůň hlopupý, či chytrý e srovnání s jinými zvířaty, jim všem dal odpověď Virtus B. Dröscher, který se věnuje etologii zvířat a výzkumu jejich inteligence, když napsal:

„Příroda propůjčila každému druhu zvířat vedle život udržujících instinktů přesně takovou míru učenlivosti, jakou potřebují k přežití.“

Blog o koních
http://sunnypla­ce.blog.cz/1601

http://www.horses-online.cz/index­.php?mmi=802&smi=1009

T

Drap

To záleží podle kritérií, jak se to posuzuje. V každém případě prasata jsou velmi inteligentní tvorové, kteří se dobře cokoli učí.

Rokio

Ano. Prase je nejvíce inteligentní zvíře na statku.

cochee

Bezpochyby. Kůň je totiž naprostý idiot.

MacinaN

Příspěvek smazán administrátorem.