Gami.Pet

Právo žít-zvířata

Deno denně jsou zabíjena zvířata co nic špatného neudělali a jsou bezprávně popraveni.Kdežto lidé dělají furt něco někdy dobrého ale i špatného a žijí. Je pravda že hodně věcí lidem prospíva, ale zároveň škodí přírodě..
Proč by nemohl existovat zákon , právo na život zvířat.
Když by byla invaze a lidé by chtěli mír..to sáme chtějí zvířata cím se provinily je mi s toho smutno že to maso jíst musím a zajímamě váš názor co si o tom myslíte?souhlasíte v něčem se mnou?
Doufám že to nebude smazané

Nejlepší odpověď
Drap

A co se všemi hospodářskými zvířaty ? Proto se přece chovají aby bylo maso. Všechny je vybít aby se nemohla dále rozmnožovat ? Většina z nich neni schopna živit se samostatně bez zásahu člověka. A co s druhy, například černá zvěř, která je přemnožena ? Nechat je ať si spokojeně žijí, zničí všechna pole a lidi nebudou mít co jíst ? Věci je potřeba domýšlet i s možnými důsledky.

Další odpovědi
briketka10

no zaprvé, že jím občas vepřovou
krkovici není takový hřích, jako, že
se odchytávají a vyvražďují kolonie
tučňáků, dokonce jsem měla možnost
vidět na ZOOMU, jak se v Japonsku
na lodi rozřezávali delfíny to je teprve
humus !! a pro lidi to byla estráda

z toho by ti mělo být smutno..

M.

Tohle se děje dnes a denně. Znáš živočišný řetězec, aspoň ten pojem?
Můžeš vinit kravičku, že spalala travičku, víš? :)
A nechtěla bys třeba hnát tygra před soud, protože honil a spapal antilopu? :)
Doplňuji:
Eh, než tygra, tak spíš lva, omlouvám se-.-

mojitek

Je to nezbytnost, aby člověk mohl přežít tak musí zabít.Tak to v potravním řetězci chodí – člověk je prostě predátor..
Doplňuji:
žádný masožravý živočich se -neomlouvá-zvířeti když ho zabije a sežere(v tom lepším případě) v tom horším ho žere zaživa..Ovšem něco jinýho je když člověk zabíjí pro zábavu nebo týrá nevinné zvíře. Banan : i když nás učili na škole 🙂 tak takhle to asi nebylo,takhle se změny v DNA neodehrávají ,to fakt ne.

BANAN93

Sám když si občas od vody přinesu uloveného kapra, tak se mu omluvím než ho usmrtím, vezmu si tak 3 za rok a moc je nejím, nosím je jen matce a babce. Je to smutné, je nás moc na planetě… nepovažujeme se za zvířata, ale bohužel toho s nimi máme pořád hodně společného. Jistě znáte případy, jak nějací lidé ztroskotají na nehostinném místě a jsou tam dlouhé týdny bez jídla a pak někoho ze svých řad snědí, to by bylo v případě pádu světového řádu na denním pořádku… než by se zase počet lidí vybalancoval (hodně málo lidí by si umělo samo obstarat potravu).
Doplňuji:
jako on by člověk možná nemusel jíst maso – prý má dlouhý trávící trakt oprotí predátorům, ale zároveň jsem viděl jak se oddělili v pravěku dva lidsé druhy – jeden (náš) začal lovit a druhý pořád jedl kořínky a bobule ..... tomu našemu se začalo dařit dobře protože dostatek bílkovin společně s potřebou zdokonalovat svoje nástroje a techniky lovu pomohl k růstu jeho mozku ..... ten druhý …bíložravý druh zůstal v tratolišti dějin

badisko

Nezabijim ze sportu a neplytvam masem …maso je soucast jidelnicku cloveka ..nevidim duvod ho nejist …jsme na vrcholku potravniho retezce …;D…takhe se nato memuzes divat …slabi hynou silnejsi zustavaj…to je prosty zakon prirody a my jsme ti silni …jedine co muzem delat ze ke zviratum chovat dobre ..vis mas to trochu pomylene a nikdy jsi nemela hlad …skocis do samosky ..nebo spise mamca a tam nakoupis …nemusis nic resit …my ty zvirata chovame k jidlu domestikovali jsme je a pretvorili …neohanej se tady prosimte prirodou ty nemas tuseni co priroda znamena alespon zatim …nemysli na blbosti..a normalne maso jes je to uplne normalni…to ze je tedy jime zaznamena ze si jich neumime vazit…

Tryphena

Sama kolikrát přemýšlím, jestli nebýt radši vegetariánka, když si představím jak šlo to vyděšené prase pod kudlu, to nejsi sama.
Na druhou stranu myslím, že něco jiného je zabít zvíře pro obživu, než zvířata jakkoliv týrat, navíc třeba i jen tak pro zábavu. Z toho je mi smutno víc. Spíš na blití než smutno tedy. A někdy i smutno a na blití zároveň. Když někdo bezcitně kope do psa jenom aby se cítil mocný, nebo ho hodí z mostu, natočí to a hodí na net, aby všichni podobní úchylové viděli jakouže to vtipnost udělal.

anonym

Promiň, ale tyhle slátaniny nikomu ani ničemu nepomohou. Nauč se pravopis, něco vystuduj a potom můžeš svoje získané znalosti využít v boji za práva zvířat (nebo lidí).

LoveAnimals

Jsem vegetariánka. Zvířata by se neměla zabíjet. Jsou chytřejší než my, no tak kácejí snad u vás zvířata stromy a zabíjí jen z pomsty? Potravní řetězec? No tak, příklad, žralok za rok sežere 10 lidí a člověk ročně zbije víc jak deset milionu žraloků. A jakmile třeba puma zabije člověka, hned se musí zabít. Prostě lidi jsou chyba. Jsme také přemnožený měli bychom se vystřílet jako ta „černá zvěř“.

mojitek

LoveAnimals : nemyslím,že s historka s tou pumou je zrovna obecný příklad. Jde tu o něco zcela jiného-tady jde spíš o to co máme nebo nemáme jíst. Podle té Vaší logiky by se měla vystřílet nebo nějak odstranit všechna masožravá zvěř-protože zabíjí aby se najedla ??? I když s lesy a kácením máte pravdu a lidé jsou hloupí a nepoučitelní,tak je to trošku mimo toto téma.