Dr. Darko

Je pravda, že člověk celý život pracující na OSVČ dostane naprosto minimální důchod, se kterým se nedá vyžít ?

Nejlepší odpověď
Emefej

Možné to je, pokud přiznával minimum příjmů a platil minimální odvody…

Další odpovědi
Drap

Neni. Záleží na tom, kolik si p=latí sociální. Pokud p=latí nejmenší možnou sumu, musí počítat s tím, že i výpočet důchodu nebude nijak veliký. Pokud si platí hodně, bude i důchod velký.

ElonMusk

Současná vláda dostala od Unie miliardy na boj s koronavirem. I tak se dostala do rekordního schodku.

Vážně si myslíte, že ještě nějaké důchody budou?

ivzez

Záleží na příjmech. Pokud OSVČ odvádí minimální zálohy
na důchodové pojištění, nemůžy počítat s vyšším důchodem.

Hlada

To je zkreslená informace. Neplatí obecně.
OSVČ si může ve větší míře, než zaměstnanec, zvolit výši pojistného.
Finančně gramotný podnikatel si zpravidla umí sám zajistit příjem ve stáří lépe, něž to dělá stát. Obecně ale nelze vyloučit případ, když si někdo platí jen zákonné minimum a zároveň nikam neinvestuje, že se pak diví nad výší státního důchodu.

nyjono

Minimální ne, ale nižší, než se vypočítává zaměstnancům.
Proto zastávám názor vytváření pasivního příjmu.