Jan Kunčar

Je pravda, že členové některých mnišských řádů nesmějí odcházet z kláštera jednotlivě, ale jen ve dvojicích?

Mám na mysli běžné plnění povinností mimo klášter, ne trvalý odchod z řádu.

Nejlepší odpověď
annas

Nikde jsem omezení nenašla. jen se uvádí, že mniši chodili na společněé procházky.

Dro oku 1938 nebylo dovoleno chodit samotným novicům bez doprovodu magistra ani do zahrady Otců.

Už jsem dlouho žádného mnicha ve městě nepotkala, spíš jeptišku., ale někdy ve dvojici, jindy samotnou. Tak nevím.