plebs

Je pravda nebo dezinformace na Slovensku jedna kWh 1,50 Kč

Mluvil jsem se Slovákem naparoval se že mají zhruba uvedenou cenu za elektřinu.

Odpovědi
led

V súčasnosti základná sadzba pre domácnosť je v priemere 1,32€/kWh, nie 1,5 Kč (kiežby to tak bolo!) + základná sadzba za elektromer. čo znamená približne cenu za 1hod 10min žehlenia. To všetko závisí od stupňa zaradenia v odberovej stupnici. Predpokladám od začiatku budúceho roku cenu napriek sľubom o cenovom strope a minimálnom vzostupe cien, nie sľubovaných pár centov, ale od 2.- do 2,50 €/kWh,

Piatok, 25.11.2022 Európska centrálna banka
1 € = 24.367 CZK

malá poznámka,
neverte všetkému, čo hovoria politici. Článok v odkaze ma pobavil. Prax je iná, podvod je v tom, že tam akosi neuvádzajú ceny u distribútorov, ktoré sú rôzne podľa stupňa odberu a konkrétneho distribútora

Alesh

Je to nesmysl, protože na Slovensku mají eura. 😉
Jinak ano, strop mají 1500 Kč/MWh.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/ekonomi­ka/zahranicni/slo­vensko-energie-krize-zakony-opatreni-cenovy-strop.A220919_154­354_eko-zahranicni_jla