Je práce svářeče zdraví škodlivá?

Zajímalo by mě, jestli je profese svářeče (CO2, hliník, plyn, elektroda) nějak zdravotně škodlivá, a pokud ano, jaké zdravotní následky by mohla mít po určitých let práce ve svařování. Děkuji.

Odpovědi
Kepler

Myslím, že plynné zplodiny ze svařování, zvláště elektrickým obloukem, jsou toxické nebo aspoň zdraví škodlivé. Takže jejich vdechování asi bez následků nebude.

michalds

Je to náročné na oči. Vždy je nutné mít ochranný kryt. Svářeči nicméně po letech trpí často šedým zákalem.

adam78987

Mno, bez správného vybavení určitě ano :D Správným vybavením myslím minimálně kuklu (https://www.sva­recikukla.cz/sva­recikukla/) a potom alespoň rukavice :)