Margarita

Je povinnost být vyfocen na občanském průkazu a řidičáku s brýlemi, když nosím brýle na dálku?

Nejlepší odpověď
mosoj

Není, ale u řidičáku musí být brýle zapsané formou harmonizovaného kódu 01,01 nebo 12.01.01. Jinak pokud tě chytí řídit s brýlemi hrozí pokuta a naopak. Dále nezapomínej, že většinou se porovnává řidičák s OP nebo pasem!! Harmonizovaný kód je jiný pro brýle a jiný pro kontaktní čočky. Pokud nosíš oboje, musí být v řidičáku oba harmonizované kódy zapsané. Harmonizované kódy jsou mezinárodní!!

Jinak již dávno nestačí nějaké papírové foto. Foto musí být v elektronické podobě. Tudíž si tě na úřadě sami vyfotí nebo si musíš najít takového fotografa, který jim to foto v elektronické podobě pošle!!

https://www.12bo­du.cz/harmoni­zovane_kody.

Další odpovědi
Edison

Ne.

Jen pohledat… UTFG!!!

Zdroj: https://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady.aspx?q=Y2hud­W09Mg%3D%3D

Kelt

Když jsem se nechával fotit s brýlemi, říkala mi fotografka, že se jí to leskne, abych si brýle sundal. Taky jsem s tím argumentoval, že mám povinné brýle jako řidič, a one mi řekla, ať je tedy nosím, ale fotku mohu mít klidně bez nich. Je to více než 20 let a fotografování se od té doby změnilo.

JájsemRaibek

A ještě jedna maličkost. Třeba na cestovním pasu se doporučuje bez brýlí, protože i pokud je nosíš stále, není problém je sundat, ale pokud je zapomeneš a byl/a bys vyfocen/a s brýlemi, nemáš co nasadit a mohl by nastat problém.

Jana5678

Můj manžel nosí dioptrické brýle na dálku a při focení na řidičský průkaz si je nechal. Má je zapsané i v průkazu pod značkou 01.01. což prý nařizuje vyhláška. Nedávno si své staré brýle rozbil a nemohl řídit, dokud mu nedovezl kurýr nové. Objednal si je na internetových stránkách https://www.ho­tovebryle.cz/, se kterými je vždy spokojený.