Válek Petr

Je povinnost stavbu zkolaudovat ?

Např. v nějakém stanoveném termínu ? V ohlášení stavby nic takového uvedeno nemám. Stavebním povolením vzhledem k velikosti rodinného domu nedisponuji. Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

pokud stavba nepodléhá kolaudačnímu řízení, tak se kolaudovat nebude. pokud ano a je vydáno stavební povolení, které musí být viditelně umístěno na stavbě, pak je i stanoven termín, do kdy musí zkolaudována. toto se nechá prodlužovat. dokud není zkolaudováno nebo rekolaudováno, tak se nesmí užívat.

Další odpovědi
Kepler

Ano, kolaudace stavby je nutná. Jinak ti úřad může taky nařídit její odstranění.