Tříska

Je potrat nebezpečný?

Má pro 20-ti letou dívku nějaké trvalé následky? Zvyšuje možnost, že už nebude moct mít jednou děti?

Nejlepší odpověď
Berušinka

Ano, ta pravděpodobnost je vyšší. Ale každý máme jiný organismus a každý to bude snašet jinak. Je lepší se zeptat přímo gynekologa, který vše podrobně vysvětlí, ale dopředu nic konkrétního neřekne.

Další odpovědi
elektrikář

Každý zásah do ženského organizmu je riskantní. Co se všechno může stát neví ani nejlepší lékař. Já bych to neskoušel.

dědapetr

Odpověď lékaře:

Skutečně jednou z komplikací může být zánět vnitřních rodidel s následnou neplodností. Pravděpodobnost této komplikace Vám nenapíšu, protože pořád by se jednalo o pravděpodobnost. A je už opravdu těhotenství prokázané? Pokud ano a těhotná mladistvá by se rozhodla pro interrupci, pak cenu za tento zákrok lze telefonicky zjistit obvykle na příjmové ambulanci porodnicko-gynekologického oddělení nejbližší nemocnice. Je totiž stanovena maximální cena za interrupci. V časném stadiu těhotenství je menší, než ve vyšším stadiu / do 12. týdne/. Tuto maximální hranici však řada nemocnic nevyužívá. Orientačně je cena kolem 2.000 Kč. V této souvislosti chci připomenout vhodnost využití některé z antikoncepčních metod. Člověk tak předchází mnohdy zbytečným problémům.

Zdroj: http://www.dok­toronline.cz/do­tazy/index.php?te­ma=1&id=1511&p_str=98

Valky

Nezvyšuje možnost. Pokud je to první potrat, a bude proveden od odborníka, neměla by mít v 90% žádné následky. Až na ty psychické. I po interrupci nechtěného děťátka se dostavují deprese.. Problém nastává, když je to druhý a více, potrat, tak pak nastává problém…
Pokud se nebude jednat o následcích operace, jako je zánět. To se může stát při každé operaci. Tam by pak problém nastal. Určitě by se to mělo ještě zvážit, ale pokud studuje, nevím.. asi bych o tom taky uvažovala… Je mi také 20 a šíleně chci mít děti, já bohužel to štěstí nemám, a kdoví, jestli ho někdy budu moci mít.. Ale nejspíš bych v její situaci taky uvažovala o přerušení těhotenství..

Ivetka303

Doporučila bych se podívat na toto video.

http://www.you­tube.com/watch?v=YW­GSPatuO4o

Zdroj: youtube.com