Avatar uživatele
lukas.zmizik

je poslech audioknih plnohodnotná náhrada za čtení knih a rozvine mě slovní zásobu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4069 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Odpoveď byla označena jako užitečná

Plnohodnotná náhrada to nebude, možná že rozvine slovní zásobu a rozšíří ti obzory co se týče literatury, ale při čtení vidíš jednotlivý slova na papíře a tím že je čteš si vlastně do hlavy vtloukáš i pravopis.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?barnajka Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
odpomass

Určitě ne. U rozvoje slovní zásoby je velmi důležitý zrakový vjem (zapamatování pomocí obrazu). Audiokniha ti nabízí jen slabou náhradu…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
waser

Pokud člověk je nevidoucí tak ano ,a rošíří jeho slovní zasobu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Nestačí len počúvať, treba i vnímať zrakom, či inými zmyslami.
Nie každý sa dokáže pri počúvaní ponoriť do seba a duševným zrakom vnímať počuté.
Čím viac zmyslov sa podiela na vnímaní príbehu, tým je príbeh i slovná zásoba ľahšie zapamätateľná.
Audiokniha v mp3 má aj nevýhodu v hľadaní konkrétnej časti, prípadne jej zopakovaní. Kapitoly síce bývajú nahraté do jedného súboru, ale ak sa počúvanie preruší, ťažko nájsť hneď miesto na pokračovanie prerušeného a počúvať celú kapitolu, kvôli záveru…
Čítanie očami nikomu neuškodí…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Dobrý den, já osobně si myslím, že ano. Ale hodně záleží na konkrétním typu člověka. Někdo prostě lépe vstřebává psané písmo a někdo na podněty lépe reaguje přes mluvené slovo. Já osobně jsem v tom týmu, kterému vyhovuje právě poslech. 😉 A taky proto, že na klasické knihy nemám moc čas. Hodně jezdím autem, takže poslouchám audioknihy od https://progres­guru.cz/ :) Hodně mě baví jejich knížky o osobním rozvoji. Teď jsem zrovna poslouchal něco o cirkadiálních rytmech a říkal jsem si, že musím něco udělat s tím, jak spím. 😉

Nový příspěvek