lukas.zmizik

je poslech audioknih plnohodnotná náhrada za čtení knih a rozvine mě slovní zásobu?

Nejlepší odpověď
bolak

Plnohodnotná náhrada to nebude, možná že rozvine slovní zásobu a rozšíří ti obzory co se týče literatury, ale při čtení vidíš jednotlivý slova na papíře a tím že je čteš si vlastně do hlavy vtloukáš i pravopis.

Další odpovědi
odpomass

Určitě ne. U rozvoje slovní zásoby je velmi důležitý zrakový vjem (zapamatování pomocí obrazu). Audiokniha ti nabízí jen slabou náhradu…

waser

Pokud člověk je nevidoucí tak ano ,a rošíří jeho slovní zasobu

led

Nestačí len počúvať, treba i vnímať zrakom, či inými zmyslami.
Nie každý sa dokáže pri počúvaní ponoriť do seba a duševným zrakom vnímať počuté.
Čím viac zmyslov sa podiela na vnímaní príbehu, tým je príbeh i slovná zásoba ľahšie zapamätateľná.
Audiokniha v mp3 má aj nevýhodu v hľadaní konkrétnej časti, prípadne jej zopakovaní. Kapitoly síce bývajú nahraté do jedného súboru, ale ak sa počúvanie preruší, ťažko nájsť hneď miesto na pokračovanie prerušeného a počúvať celú kapitolu, kvôli záveru…
Čítanie očami nikomu neuškodí…

Michálek1245

Dobrý den, já osobně si myslím, že ano. Ale hodně záleží na konkrétním typu člověka. Někdo prostě lépe vstřebává psané písmo a někdo na podněty lépe reaguje přes mluvené slovo. Já osobně jsem v tom týmu, kterému vyhovuje právě poslech. 😉 A taky proto, že na klasické knihy nemám moc čas. Hodně jezdím autem, takže poslouchám audioknihy od https://progres­guru.cz/ :) Hodně mě baví jejich knížky o osobním rozvoji. Teď jsem zrovna poslouchal něco o cirkadiálních rytmech a říkal jsem si, že musím něco udělat s tím, jak spím. 😉