Fůfan

je portugalština v Brazílii stejná jako v Portugalsku?

Nejlepší odpověď
Emefej

Jsou tam určité rozdíly, tak jako v anglické a americké angličtině.

Další odpovědi
mojitek

je to prakticky stejné jako čeština-slovenština

petra15

Nemuze byt. Nebot kdyz budete nutit Indiany vyslovovat nejake „th“, ktere oni nemaji, tak budou vyslovovat „s“, a to je znama vec ze vsech reci, nejznamejsi priklad v Evrope : francouzstina

Luke18

Není :) Je jina,ale stejna ve spouste veci :)

arygnoc

mojitek:
takže porugalci nerozumejú brazílčanom a naopak?

mojitek

cože?Já něco takovýho psal??Copak slovaci nerozumeji cechum a cesi slovakum ..nebo jak? :DD

arygnoc

nie, väčšinou česi nerozumejú slovákom.
alebo nechcú.

v decembri som bol v hradci v hospode na obed:

  • dám si zemiakový šalát, bravčový rezeň, bez oblohy, a malý strik, prosím.
  • co?

čo dodať.

mojitek

no jestli to obsluha byla slozena z mladych cucáků tak možná nevedeli…i kdyz …bramborovy salat,veprovy rizek bez oblohy a maly strik..tomu tomu by rozumelo kazde prumerne inteligentni děcko.

arygnoc

nj, ale nie v česku.

a nie iba tomu.
samozrejme, nie je to pravidlo.