Kryšpín

Je poplašná zpráva či není, když odborníci znevažují průběh a následky koronavirusem?

Na př. lékař prohlásí je to jako obyčejná chřipka, zkušený právník podá žalobu na vládu z důvodů rázných opatření, další právník ještě většího kalibru veřejně uvede, je to na hraně ústavnosti a podobní znevažovači nebezpečí s aktivitou novinářů. Na jedné straně nepřipravenost EU proběhla Ebola, Sars, zvyšující se turismus tím nýní nedostatek ochranných prostředků pro záchranáře, zvyšující se počet úmrtí v okolních státech. Jak se v tom má obyčejný člověk orientovat.

Odpovědi
Edison

Nepleť si výmysl a kvalifikovaný názor. To jsou dvě zcela rozdílné věci.

Pepa25

Zmotáno několik věcí. Vyjádřím se jen k právnímu aspektu: Pokud se někdo ptá po ústavnosti opatření vlády (např. zdržování jmenování Ústředního krizového štábu), tak rozhodně není „znevažovač nebezpečí“.
P.S. Mimochodem opozice tvrdí, že největší znevažovači byli ve vládní koalici:

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/pos­lanci-chteli-resit-koronavirus-ano-cssd-a-komuniste-to-zamazli-40311456