kurec

Je podle vás v pohodě utratit polovinu hrubé mzdy za nejvíc potřebné věci? (za 1 měsíc)

Nejvíc potřebné věci, které je potřebné uhradit(daň za příjem, nájem, jídlo, oblečení, popřípadě internet)

Odpovědi
Midas

Daň z příjmu se nehradí, prostě se odvádí (odečítá ze mzdy/platu) a to automaticky → alespoň ty se o to nemusíš starat. Jako v případě, že si zaměstnanec (a máš tak příjem ze závislé činnosti).
Samozřejmě, že je nutné nakoupit to, co nezbytně potřebujeme a to co platit musíme. Tažke za nájem a jídlo určitě, pokud nutně potřebuješ nějaké nové oblečení, tak taky (pokud ale máš, tak zbytečné dokupovat další).

Ty hrubou mzdu nikdy nebudeš mít k dispozici. K tobě se dostane pouze „čistá.“ A nezapomeň, že my máme super hrubou mzdu. To je ještě „lepší.“ Ještě víc to oseká tu tvou výplatu.

ivzez

Hrubou mzdu nelze utratit, dostáváte čistou mzdu.

nyjono

  1. jak se zde už píše, hurubou mzdu přece nedostaneš, jak jsi na to přišel???
  2. Utratit polovinu výplaty? To přece záleží na tom, kolik Kč bereš a co považuješ za ty potřebné věci. určitě to ale není daň z příjmu. Internet taky není nejvíc potřebný, pokud ho nepotřebuješ nutně v vykonání činnosti, která ti přináší příjem.

Oblečení taky není asi nejvíc potřebné, protože není potřeba kupovat každý měcíc.

Takže napiš, co všechno dalšího je nejvíc potřebné.

quentos

„za 1 Měsíc“

… kdes přišel na to, že ke koupi Měsíce, tedy přirozené družice Země, ti bude stačit polovina jedné mzdy?