Avatar uživatele
rebel xd

Je podle vás lepší mezizubní kartáček nebo zubní nit?

Zajímavá 0 před 732 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Vzhledem k tomu, že každý má jinou „úlohu“, je otázka nevhodně položena.
Mezizubmí kartáček čistí prostor mezi zuby a gingivou. Tedy u zdravého, pevného chrupu a dásní Nelze ani použít (není kam ho strčit). Dále kolem zubních korunek, můstků, implabtátů a podobně.

Zubní nit slouží k čištění aproximálních plošek zubu (dalo by se říci styčných ploich). Tedy prostoru, kam se žádný kartáček, ani mezizubní nedostane (plak ano).
Se zubní nití se musí umět vhodně zacházet. Při nesprávném, necitlivě razantním používání, se může poranit/zničit gingiva. Gingiva je snad jediná slizniční část v těle, která nedoroste. Prostě ubyde, sníží se.

Postřehla jsem, že i některé zubní hygienistky pacienty nedostatečně informují (bohužel). Ty, které přichází ze zdejší školy (VOŠ) jsou mnohé zcela mimo mísu a neznají některé základní věci. Možná chyběly nebo, kdo neumí, učí. Hlavně, že mají zkoušku z cizího jazyka. ale jak se ředí roztoky, označují odpadové koše (že mají nějaké kody, komunální, infekční, ostré předměty apod) a že za to jsou desetitisícové pokuty, to jim nikdo ve škole neřekne atd. atp.…….. ;/

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?marci1 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
_Bůh_

Kartáček, tou si nemůžeš tak jednoduše uříznout dáseň

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cappuccino

Vcera jsem byla u zubare. Moje dentalni hygienicka trva na pouziti obojiho!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek