Avatar uživatele
Pájo

Je podle vás kontrola nad životem pouhou iluzí?

Myslíte, že máte (svoje) věci, činnosti a plány pod kontrolou?
Doplňuji:
Omlouvám se za nejednoznačnou otázku :o
Pozor…má tedy dvě části… na jedno se ptám v nadpisu a na druhé v doplnění…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Pájo

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, johana 56, Deli, MA-SU-KA, anonym, anonym, anonym před 4201 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Život si nekontroluji ani neplánuji a nechávám mu volný průběh.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
johana 56

Stoprocentní kontrolu nad životem nemám nikdy.Přicházejí nepředvítatelné a neovlivnitelné v okamžiky.
Nečekané a neplánované věci většinou dopadnou lépe,než jakýkoliv harmonogram.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Kontrola nad životem je možná jen do určité míry. Něco se uhlídat dá, někde převládnout „okolní vlivy“ a člověk je bezmocný. Jediné, co člověk skutečně může, je to, jak život a životní zkoušky přijímáme. Vždy je to o našem postoji k životu.
Doplňuji:
Díky životním zkušenostem už vím, jak asi co bude fungovat. Počítám-li s tím ve svém životě, tak se dá říci, že své věci mám relativně pod kontrolou. Něco plně, jiné záležitosti částečně. Proto asi je život tak zajímavý,ne?

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sEmprE

Za sebe musím říci, že ano. Vždy mám přesně naplánováno co budu dělat, co chci dělat a jak to chci dělat. Je jasné, že vždy se to může lehce zvrtnout, možná proto ta iluze. Je těžké na to odpovědět, to ano. Nicméně jistě nepatřím k lidem, kteří se spoléhají na osud a říkají si: hm, tak co mi osud zítra přinese ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

V současné době jsem spíše ve vleku různých souběžných záležitostí, takže spíše ne. Moc se mi to nelíbí, takže pracuju na změně 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vaz

Teď sem někde četl, že než lidský mozek udělá rozhodnutí, trvá to až 7 sekund. Tedy jak víme že nežijeme v Matrixu? Dokonce na to nějaký pán tady v ČR dělá přednášky.

Náš život je z velké části iluze, protože tady máme dané naší společností to, že když se narodíme, budeme se vzdělávat, pak budeme pracovat, najdeme si partnera a založíme rodinu, poté stárneme a nakonec umřeme. To je průběh života naprosté většiny z nás. Vymanit se tomu ale není až tak těžké, chce to vůli.

Takže bych řekl, že člověk si vesměs může dělat co chce, plánovat si harmonogram, který nemusí vždy vyjít dle plánů protože se stane něco s čím se nepočítá.

Pak může být víc uvědomělý člověk, který bude počítat s větším množstvím možností co se může zvrtnout, ale pokud se těmto možnostem má přizpůsobit, už zase ho to bude omezovat v jeho plánech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Ano, kontrola nad životem je pouhá iluze, protože život je jen náhoda, jak se zpívá.
Na druhou stranu mohu mít DO URČITÉ MÍRY své věci, činnosti a plány pod kontrolou, také díky tomu, že toho té náhodě nenechávám příliš – myslím na rezervy a pojistky…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Obojí je potřebné a dokonce nutné.
Každý z nás to však praktikuje jinak. Někdo z větší zodpovědností, jiní třeba vůbec. Tito se pak střetávají se zbytečnými následnými problémy, poněvadž sám život určitou opatrnost a přepokládaní následků své činnosti vyžaduje.
Myslím si, že všechny SVOJE věci mám pod kontrolou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
balca

to je věc názoru,když někdo věří na OSUD …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek