ssbboo

Je podle vás horší smrt nebo zmrzačení?

Dobrý den.Chtěl bych se vás zeptat zda je podle vás horší smrt a nebo zmrzačení.Dle mého názoru je totiž lepší zemřít,než li žít celý život v bolestech,celý život jen ležet a dívat se do stropu.Zkrátka je podle mě lepší život ukončit než být bezmocný.Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
martuti

Horší je zmrzačení.

Doplňuji:
5z: já myslím, že tazatel má na myslí FATÁLNÍ zmrzačení, když píše – žít v bolestech, jen LEŽET a dívat se do stropu. takový život bych opravdu nechtěla. živím se vytvářením krásných věcí a kdybych to nemohla dělat.. brrr.. nebo chodit se svýma psíma holkama po lese… třeba po úrazu páteře bych mohla jezdit po lese v terénním křesle :) a věci vytvářet rukama dál.. ale ležet bez pohybu a v bolestech, jak je v otázce, to radši smrt.

Další odpovědi
zzzzz

Horší je smrt.

Člověk by měl věřit, že se třeba jednou najde na jeho zranění léčba. Smrt je konec, tam už není naděje.

Je spousta lidí, kteří se naučili se svým hendikepem žít, a řekla bych, že mnozí docela plnohodnotně.

Kelt

Horší je smrt.

Smrt je konec cesty, zmrzačení to je ještě určitý čas, který Ti zbývá a můžeš něco dělat. Je rozdíl, zda tento osud postihnul člověka vlastní vinou, nebo chybou druhého. Když někdo skončí pod autem s těmito následky, tak za to může druhý a když někdo vypadne z okna , protože je nalitý, nadrogovaný atd, je to jeho vina. V žádném případě bych toto nikomu nepřál. život má svou cenu a nikdo nemá právo mi ho vzít, ani já ne.

zzzzz

martuti – Michael Schumacher také už pár měsíců jen leží a zcela určitě se jeho rodina denně modlí, aby neumřel.
Já otázku pochopila takto.
Na druhou stranu je asi třeba abych uvedla, že jsem zastáncem eutanázie.