Kura

Je pobyt v protialkoholické léčebně brán jako nemocenská?

Nebo se kvůli tomu člověk má nechat vyhodit z práce a pak shánět novou práci?

Odpovědi
ivzez

Ne, není brán jako „nemocenská“. Mínil jste nemocenské, dávku
nemocenského pojištění nebo dočasnou pracovní neschopnost?

Pobyt v jakékoliv léčebně je brán jako léčebný pobyt.

O dočasnou pracovní neschopnost (a tedy i nárok na nemocenské)
by šlo až v případě, že by lékař vystavil neschopenku.

blondajk

Zdravím, nemám s tím osobní zkušenost :), ale myslím, že lze využít pracovní neschopnost, v tom by neměl být problém.

Mc Merkurion

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-jde-clovek-do-protialkoholni-lecebny-ma-po-dobu-pobytu-tam-narok-na-nemocenske-davky

dubraro

Záleží, jak se do ní dostane.
Pokud se k protialkoholní léčbě sám přihlásí, pak je to bráno jako pobyt v nemocnici.
Pokud je léčba nařízena soudem, nedostane nic a ještě si ji musí zaplatit.