zjentek

Je papír trvalým nosičem dat?

Papír. Jestli je trvalým nosičem dat.

;)

Nejlepší odpověď
ivzez

Ano, pokud se použije vhodný inkoust.
V případě propisky nebo tiskárny bych si tím tak jista nebyla.

Další odpovědi
Petr1491

Některé objevené pergameny jsou staré i přes dva tisíce let:) https://zoomma­gazin.iprima.cz/his­torie/kostry-stare-tisice-let-mozna-odhali-autory-svitku-od-mrtveho-more

Kepler

Myslím, že je určitě trvalejším nosičem, než magnetický záznam nebo laserový na CD. Nejstarší záznamy jsou staré stovky let a kdyby byly uchovávany v optimálních podmínkách, vydžely by snad i tisíce let. Nejtrvalejší by asi byly záznamy vyryté do zlata, proto bych své geniální myšlenky zvěčnil právě tímto způsobem. Naneštěstí ale při mé skromnosti na tento způsob jaksi nemám.