e1232851@trb

Je Old Porter portské víno?

http://www.ol­dporter.cz/

Nejlepší odpověď
ratava

… v tomto případě jde o obchodní značku řady vín španělského vinařství Pérez Barquero. S portskými víny nemá nic společného. Některá z nich jsou vyráběná metodou solera podobně jako sherry, ovšem bez fortifikace… a i když spousta prodejců má víno zařazeno v sekci „portské“, sám výrobce ho označuje jako víno sladké… španělská sladká vína mají zbytkový cukr nad 50gr na litr…

V tomto případě nemá název (pojmenování) Porter ani nic společného s pivem… (homonymum?)

Portské víno smí pocházet pouze z Portugalska (vína v odkazu- Španělsko…), z údolí kolem řeky Douro, pří výrobě se víno fortifikuje a nechává dozrát v sudech. Pravé portské má přes hrdlo lahve ochranný kolek, tzv. záruční pečeť…

Další odpovědi
ahold

Proč se ptáš, když sis odpověď sám našel a uvedl i zdroj?
Takže už víš, že je to opravdu portské víno původem z Portugalska.

Kepler

Rozhodně ne. Název vína je „portské“, které se vyznačuje tím, že je to víno fortifikované, tedy doplněné vinným destilátem. Porter je označení pro jistý druh silného piva. Zřejmě jde o snahu vyhnout se názvu chráněného známkou, u nás jsem viděl pravé portské např. s etiketou Tawny Port.

adam78987

Portské je toto: https://portu­guesa.cz/cs/25-portske-vino :))