ja181

Je nutno platit popelnici v plné výši, když se ke mně popeláři nedostanou?

Dobrý den, když bydlím v obci, kde se do této části nedostanou popeláři a musím jít s odpadky 100metrů do obecního kontejneru, slyšel jsem, že já i sousedé máme nárok na nějakou slevu na popelnici, kterou platíme v plné výši a vlastně ji ani nemáme, protože ji odmítáme vyvážet 100m od baráku. děkuji.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… platíš za odpad kterej vyprodukuješ, jsi povinen jej odnést do popelnice, ale mít ji u baráku není povinnost … klidně i kilák, budeš-li bydlet na samotě …

Další odpovědi
paul1

Nejlepší bude projednat tento problém s obecním úřadem, resp. s vaším poslancem

cukrar

Nelze odpovědět, ale domnívám se, že se mýlíte. Více by bylo nutné kouknou do vyhášky Vaší obce.
Nedomnívám se, že vzdálenost 100 metrů je na slevu. Kde jste to slyšel?

ivzez

Poplatek platíte podle místní vyhlášky.
Dohodněte se s obecním úřadem.

independent

Ano je, kdysi jsem popelnici neměl, protože tam popeláři nemohli/nechtěli jezdit (dlouhá přijezdovka k baráku nebo co) a taky jsem nic neplatil, pak vymysleli, že každý občan produkje odpad a někam ho ukládá, ať už do veřejných kontejnérů, nebo kamkoliv (to nikoho nezajímá), proto ho musí platit, tak jsem si o popelnici požádal, když už jsem ji stejně platil a museli ke mně jezdit.

led

Záleží na tom, ako máte zmluvne dohodnuté „stojisko pre popolnicu“ na odvoz odpadu.
Píšete, že sa k vám nemôžu dostať, ale majiteľ pozemku je povinný im zabezpečiť prístup k odobratiu odpadu. Takže vám v čase zberu odpadu neostáva nič iné, než:
1 – umožniť smetiarskemu vozu prístup k vášmu stojisku smetiakov,
2 – smetiaky, odpad vo vreciach, presunúť k miestu, kam sa smetiarske vozidlo môže dostať.

Drap

V každé obci je to jinak. Poplatky se řídí místní vyhláškou. Buď si pročti tu vyhlášku, nebo se informuj na místním OU

led

Záleží na tom, ako máte zmluvne dohodnuté „stojisko pre popolnicu“ na odvoz odpadu.
Píšete, že sa k vám nemôžu dostať, ale majiteľ pozemku je povinný im zabezpečiť prístup k odobratiu odpadu. Takže vám v čase zberu odpadu neostáva nič iné, než:
1 – umožniť smetiarskemu vozu prístup k vášmu stojisku smetiakov,
2 – smetiaky, odpad vo vreciach, presunúť k miestu, kam sa smetiarske vozidlo môže dostať.
Z důvodu: Chybně formulovaný nebo nesrozumitelný příspěvek.

Prosím nahlasovateľa/nah­lasovateľku aby mi vysvetlil/a čomu nerozumel/a v mojej odpovedi

ja181

záchranka se k nám dostane, ale velký popelářský vůz už nikoliv, jelikož je cesta široká v nejužším bodě cca 250cm. Ale chtěl jsem jen slyšet názory, díky za ně.