Fienir

Je normální, že se po rehabilitaci krční páteře motá hlava?

Byl jsem na vyšetření u neurologa, rehabilitačního lékaře i praktika a mám zřejmě problém s krční páteří (několik let zablokovanou). Byl jsem pak na rehabilitaci, kde mi páteř odblokovali (ale mám tam pak párkrát zajít znovu, není to první návštěva) a pár dní po rehabilitaci jsem unavenější, mám motání hlavy a cítím hůře končetiny a špatně se mi funguje, tak se to snažím rozhýbat – krk a celé tělo, co to jde, ale mám pocit, že se to tím akorát zhoršuje.

Chtěl jsem se zeptat, zda je to normální, s tím máte zkušenost a co proti tomu pomáhá. Mimochodem na rehabilitaci mě na tento problém upozornovali, ale mě to přijde jako celkem maso. Špatně se mi funguje.

Hlavně jak to zmírnit, abych mohl chvilku fungovat a pracovat.

edit: aha, tak mě to trvá několik dní, ale je pravda že se mi to zlepšuje, kór když se na to snažím nemyslet.. Ale bojím se, že až tam půjdu znovu, začne to znovu. Je to strašný pocit, protože se cítím divně a mám pocit, že je končím… ani spát se s tím pořádně nedá. Ten polštář nejšpíš zkusím. Co jiného také dělat…

Odpovědi
orwell

Může se to stát, ale mělo by to tak po několika hodinách (možná i delší době) odeznít. U mě to tak alespoň bylo. Pokud to přetvává, upozornil bych na to lékaře a dotázal se, jak postupovat dál. Ony ty rehabilitace nejsou zcela bez rizika a dost záleží na tom, kdo je provádí. S tím rozhýbáváním opatrně, hlavně žádné prudké pohyby hlavou. Do postele si pořiď speciální polštář, anatomicky vytvarovaný. A nedělej kotrmelce! To mně výslovně zakázali 🙂

da ny

Běžné to není.(zelména mechanick=)
Záleží též na metodách používaných při RHB, některé pro Vás nemusí být
vhodné. Jsou nepříjemné a nebezpečné, pokud se dostaví i mdloby.
Kolem konce krční páteře a přechodu na hrudní je důležitý „pletenec“ cév a nervů, sbíhající se zcelého těla, směřujících mozku. Ten vše ovládá.
Někteří lidé jsou na RHB „dráždění“ v této oblasti obzvlášť citliví.
Upozorněte na obtíže fyzioterapeuta a hlavně lékaře.

U nás na jednom RHB pracovišti rádi používají jednu z metod u všech pacientů
bez rozdílu věku. Po 40 a u pacientů nad 50 let je kontraindikována, nebezpečná.........