Loso

Je normalni pri registraci v Sazce online uvest rodne cislo?

Je to tam povinnost? V registraci je to podminka

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem toto vysvětlení na sstránce Sazky.

"Proč při registraci požadujete mé rodné číslo a další osobní údaje?

V registračním formuláři požadujeme údaje, které nám ukládá hazardní zákon a zákon o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu.

Na jeho základě musíme vaše osobní údaje včetně rodného čísla ověřit v Registru obyvatel ČR".

https://www.saz­ka.cz/centrum-podpory/muj-ucet/proc-pri-registraci-pozadujete-me-rodne-cislo-a-da

Podrobnosti o ochraně osobních údajů Sazka uvádí v odkazu

https://www.saz­ka.cz/zpracova­ni-osobnich-udaju/ochrana-osobnich-udaju

"Vzhledem k tomu, že se můžete sami rozhodnout, jestli naše produkty chcete využívat (tj. jestli s námi uzavřete smlouvu k dané službě/produktu), dáváte nám tyto Vaše údaje dobrovolně. Současně však pokud nám odmítnete takové údaje poskytnout, bohužel Vám nebudeme danou službu schopni poskytnout, resp. s Vámi smlouvu uzavřít.

Protože je to naše právní povinnost. V souvislosti s naší činností a službami nám řada právních předpisů dává povinnost získávat a zpracovávat Vaše osobní údaje, např. pokud spolu máme smlouvu a využíváte našich služeb. Mezi takové právní předpisy patří hlavně zákon o hazardních hrách, zákon o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, zákon o elektronických komunikacích, zákon o účetnictví či daňový řád."

V odkazu je toho mnohem víc.