Gus_Fring

Je normální mít první pohlavní styk mezi 15–18 lety?

Jednak dnešním lidem v tomto věku to opatření znemožňují, a jednak mi to připadá divné. Je to časté či normální? Divím se, protože v 15 letech může mít osoba pohlavní styk, ale až v 18 letech je dospělá a nezávislá na rodičích.

Je tedy divné, pokud osoba nemá pohlavní styk do 18 let, anebo naopak divné, že má pohlavní styk do 18 let?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na úhlu pohledu, pro někoho ano, pro druhého ne. Záleží na výchově, společnosti atd. Sex v 15 let, hranice, v jiných zemích je dokonce nižší.

Nedávno jsem se dívala na starší pořad, kde se o sexu mluvilo. Vypadl mně jeho název, ale bude to už dlouho podle věku moderátorky.

Chtěla jsem srovnat, hledala jsem na netu, našla toto.

"Podle počtu dívek, které se hned v patnácti letech zajímají o antikoncepci, by se mohlo zdát, že dnešní mladí začínají se sexem velmi brzy.

Studie, které proběhly v České republice za posledních 20 let, ukázaly, že přes 8 procent dívek a až 12 procent chlapců mělo první pohlavní styk již před 15. rokem života. Průměrný věk při prvním pohlavním styku ale zůstává kolem osmnácti let.

Vypadá to, že se průměrný Čech do sexu nehrne tak, jak si možná myslíte. Statistika totiž ukazuje, že k prvnímu sexu dojde většinou kolem osmnácti let – a to platí pro chlapce i dívky.

Pak to ale zřejmě docela „jede“ – Češi patří mezi promiskuitní národ. Muži mají za život obvykle deset sexuálních partnerek, ženy pět a více sexuálních partnerů, což zvyšuje i riziko pohlavních nemocí."

Podle lékařů ochrana před početím víc spočívá na dívkách či ženách, převažuje antikoncepce, pilulka. Kondom už není moderní.
.
Jenže antikoncepce v mladém věku může í vyvolat problémy, přináší i mnohá rizika.

Stránka lékařů

https://www.or­dinace.cz/cla­nek/prvni-laska-v-patnacti-prvni-mazleni-v-sedmnacti-a-prvni-sex-v-osmnacti/?chapter=0

Jenže pokud dívka otěhotní, často neřeší, co bude ve 30 letech.

--
Sex s láskou, nebo bez lásky? Vědí nezletí, co je to láska? Možná zapůsobí hormony, poznávání něčeho nového, negativně třeba ovlivní vzdělávání atd.

Myslím si, že v 15 letech zamilovanost, polibky, v 17 letech mazlení, v 18 sex.

Sex je pro mnohé jen chtíč, tedy útěcha, pokud je bez lásky.

Další odpovědi
ten který je

Je to normální a dokonce mnozí naši spoluobčané mají v tomto věkovém období vlastní děti.

paul1

Do 18 má i nemá, to je různé, záleží na vyspělosti. Je dobré ale být patřičně poučen a používat ochranu před nežádoucím početím a nemocemi.

PepasAvalonu

Neřekl bych. Zákony neupraví lidské pudy a jistou přirozenost. Ale to jak brzy s tím někteří začnou dost vypovídá o společnosti, kultuře a výchově (promiskuitní).
Jako sorry, ale mně fakt nepřijde normální, když už většina holek „to“ má v 15/16 za sebou a navíc už mají několikátého přítele, které střídají jak na běžícím páse. Do dvaceti má plno z nich už desátého i víc. Pokud spolu dva začnou třeba v 17 – jsou rozumní a mají se dost rádi, tak v tom nevidím problém. Ale většina rozumných není a o lásce nic nevědí. Hlavně to chtějí zkusit a dokonce i společnost a vlastní rodiče je do toho „nutí“. Už v 15-ti říkají, „kolem tebe se budou chlapci jen motat“ „chlapci tě budou jen OBSKAKOVAT (to se fakt říká a už v tom je možné vidět dvojsmysl)“ „ty zlomíš spoustu srdcí“ a podobné. Nebo „už máš kluka“ „ty ještě nemáš kluka“. Dobře se uč, někoho si najdi, sežeň si dobrou práci (kdyby to alespoň balo 1 škola 2 živobytí – práce/podnikání a teprve pak 3 partner/ka. Jo, plno zakládá rodinu a usazuje se až ve 30 nebo po třicítce. Ale do té doby byli promiskuitní a partneři se neustále měnili. Sorry, ale někoho takového bych nechtěl, nehledě ani na celkový charakter (který by mohl být dobrý).
A většina chce nějakého kluka/holku, jen aby se mohli pochválit ve společnosti, kde se často nachází (před kamarády ve škole), a to už na ZŠ. Nějaká ta přítelkyně/přítel je pro ně až tak třeťořadá. První je názor té společnosti, pak JÁ, abych „to konečně zkusil, protože kdyby ne, tak by to byla Ostuda. Kdybych byl/a v 18-ti ještě panic/panna, to by bylo strašně trapné. Byl/a bych ubohý/á.“
Takže ne, mně to správné ani normální nepřijde. Promiskuitu neschvaluji (děti se kazí už od mala, už od 10 let se na ně tlačí od ostatních ze všech stran a hlavně to všechno, ten" brzký přirozený" sex vidí pořád v amerických filmech/seriálech, především zaměřené na mladistvé že SŠ a podobně. Z nichž taky vyplývá, že čím dřív ho mají, tím líp. A čím později ho mají, tím větší" lůzři" z nich budou).
Většina holek děy (pokud netrpí malým sebevědomím třeba kvůli vzhledu a malinké procento skutečně slušné slečny) a většina kluků dkaři (zbytek jsou stydlíni, nesympatičtí a malinkaté procento skutečně slušní chlapci, kterým nejde jen o to jendo – a dostat každou). Není neobvyklé, že spousta „začíná“ ještě před 15 rokem.
V deseti už se holky malují a začínají „to všechno“ řešit. Dřív si v té době ještě hrály s panenkama – a ještě dlouhou dobu. A není to tím, že by dnes byly víc/rychleji vyspělé. Spíš naopak. A na promiskuitě a ovlivnění/podleh­nutí nátlaku společnosti (hlavně i od vrstevníků) není nic vyspělého.

Drap

Neni na tom nic nezvyklého a ani divného.

nyjono

Je to normální.
Pohlavní vyspělost nemá s dospělostí a nezávislosti na rodičích co dělat.
Důležitá je mentální vyspělost.
Ta hodně souvisí s výchovou a příkladem rodičů.

JežíšKristus

Je to normální, v přírodě první menstruace značí připravenost mít děti (například lidé, co množí psy s papíry, nedočkavě čekají na první menstruaci, a když se objeví, tak jdou hned druhý den připouštět…).
U člověka je první menstruace zpravidla před 15. rokem, a celá řada osob má pohlavní styk i před tím, než jim je 15.

S nezávislostí na rodičích to nemá nic společného, osoba může být nezávislým podnikatelem v 16 letech, stejně tak dle předpisů práva sociálního zabezpečení může být osoba dítětem do 26 let.

zjentek

Záleží s čím. S vlastní rukou se takto můžeš stýkat klidně i dřív a ano, bylo by nenormální, kdyby tě to VŮBEC NEBAVILO! (;

Venkoncem přirozená činnost hormonů se už tak špatně ovlivňuje věčnými příkazy a zákazy samotného člověka, „pána tvorstva“ woe.

autacek

Ano, je to normální, nenormání je jej nemít. Mimochodem, proti nechtěnému početí existuje antikoncepce.

elkon

Na věku nezáleží.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Justin1

PepasAvalonu: Pokud se někdo usazuje a zakládá rodinu až po třicítce, tak to neznamená, že do té doby byl promiskuitní. Taky jsem se usadil až po třicítce a svou manželku jsem poznal, když mi bylo 35, ale do té doby jsem nebyl promiskuitní, jenom jsem zkoušel navazovat vztahy s holkami a všechny mě odmítaly.

PepasAvalonu

Jasně, tak nevztahuje se to na všechny. Jen na většinu a většina nejsou všichni.

PepasAvalonu

annas, sice jsem takové studie neprocházel, ale byl jsem hned u dění (ZŠ, SŠ) v kolektivu, mezi přáteli a spustu známých mezi hodně tříd a ročníků (a není to až tak dávno). Ve druháku už má větší polovina „stálého“ přítele/přítelkyni a většina už „to“ má za sebou. Ve třeťáku fakt nejpozději a to jen někteří. Ve druháku už několikátý „partner“ kluci v průměru začínají později než dívky… A jasně, že někteří můžou začít i mnohem později, co už dávno opustí SŠ, ale těch až tak moc není (v porovnání s ostatními).
Ostatně by mě zajímalo, jak takové studie a analýzy probíhají. Jasně, nějaké anonymní dotazníky pro studenty, ale kdo z nich je skutečně upřímný… U vyplňování spousty takových dotazníků od žáků jsem byl, třeba i na drogy atd. Je to anonymní, to jo, ale to nezabrání spoustě těch žáků si tam vymýšlet a psát, co chtějí (dobře je sto slyšet, když si pak ti žáci povídají, „co všechno jak“ vyplnili). A nejen kluci, ale i některé holky to nevypisují popravdě a vymýšlejí si.

annas

Šlo o ordinaci lékaře, takže u gynekologa nemůže dívka lhát.

Pokud by se dělala podobná anketa ve škole, byť by byla anonymní, dívky se domnívají, že by se učitel mohl na anketu podívat a poznat písmo.

Na jedné straně všichni spěchají, ale hlava mapa, nahlédla jsem do časopisu pro dívky, nemají základní informace o fungování těla.

Dcera mé známé začala v 16 letech, asi ve 20 otěhotněla, i když studovala VŠ, na rok přerušila, zvládla to. Byla to velká láska, prý na celý život, ale vydržela asi do 40 let jejího věku.

Zamilovala se do prvního chlapce, nepoznala jiného, takže potřebovala změnu.

Takže není vždy všechno ideální, vášeń potlačuje rozum, touha poznat něco nového a pochlubit se spolužačkám.

Je to každého věc, ale …

Dochy

elkon: Na věku nezáleží? Boduješ. Na některých hrách se píše doporučený věk 9–99, ale zrovna sex to není.

zjentek

Jj, elkon tentokrát za DESET BLUDIŠŤÁKŮ! (;