zvonisek

Je normální, když vám dvouleté dítě řekne toto? Když se ho zeptal proč? Řeklo:Já tam byl.

,,Tatínku, ale az budeš v nebi, tak už nebudeš moci pít kávu. Tam se pije jenom voda. ''

Nikdo z te rodiny není věřící, děti do svých 5 let nekoukaly na TV a nikdo se s nimi nebavil na toto téma.

Nejlepší odpověď
annas

Měli by se vaši známé zamyslet, zda si někdy nedělali legraci, nebo šlo o výčitku kvůli nadměrnému pití kávy apod. Podobné nadsázky se občas objeví.

Dítě pojmům nebe nerozumí, ale zapamatovalo si je a použilo, když ví, že to někdo z rodičů použil.

Dítě je přece zrcadlem dospělých. Možná slyšelo i jinde.

Často děti připraví rodičům trapnou situaci,, když dítě řekne tře ba návštěvě,, proč je přinesl čert atd. – opakují slova rodičů.

Další odpovědi
Drap

Neni na tom nic zvláštního.

anonym

Zeptala jste se proč si to myslí ? Přece stačí s dítětem mluvit a zjistíte jak k nějakému závěru dospělo. Děti rády popisují své myšlenkové pochody a je inspirativní to poslouchat, často k něčemu dospějí velmi originální cestou.

Kelt

Třeba má to dítě nějaký dar. Možná je v něm skrytá nějaká duše člověka, který s tím má zkušenosti. Nejsou jediné zdroje poznání tisk a televize. Dítě je přístupné a citlivé a vidí to, co my nevidíme a slyší to, co my neslyšíme. A nebylo v rodině nějaké úmrtí, nebo se o tom nemluvilo? Třeba babička? Nebo sousedi, nebo to dítě vidělo. A pak stačilo říci. Ten člověk už nebude pít kávu. A teď je už v nebi. A dítě si z toho udělá nějaký závěr.

ivzez

No, podle mne s dětmi někdo na toto téma mluvit musel.
Nemusel to ale být nikdo z rodiny.

Spíše mne zaráží, že by dvouleté (!!) dítě takto uvažovalo
a mluvilo → v tomto věku bývají děti „stručnější“.

zjentek

Vezmi v potaz i možnost, že dítě před tím mohlo mít zjevení a to ji nemusel „navštívit“ zrovna nejvyšší. (;

Mc Merkurion

… není to normální, je to blbost, v ráji je plno vína, kávy atd a jistě se tam nepije čistá voda (proč by jinak platili lidi za odpustky, aby se do toho nebe dostali ??? je vidět, že s ním opravdu nikdo na to téma nemluvil …

Dochy

George: Diskuse s dvouletým? Ano, může být poučná (zejména pro dítě), může být zábavná, ale pokud se dozvíte to na co jste se ptal, lze mluvit o štěstí.

Drap

Proč každou otázku měníš? Dáš otázku , následně ji upravuješ a dost často otázka potom vyzní úplně jinak.

ivzez

Ge0rge,
s kolika dvoletými dětmi už jste si popovídal
o jejich myšlenkových pochodech?