Avatar uživatele
50centes

je normální když kocour jí HOUHY,MRKEV,VAF­LE,BANÁN,JABLKO,KI­WI,KOKOS

PARDON HOUBY

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? fablen, Petra09 před 4450 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Proč by ne, mám takového psa, ale maso má také rád

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

Kočka je masožravec, nikoliv všežravec tak, jak píše Pino. Kočka musí mít ve své denní stravě 60% živočišných bílkovin, tedy nejlépe maso! Rostliná krmiva špatně tráví. Trávicí trubice masožravců je relativně krátká – u psa se zdomácněním poněkud prodloužila, takže pes získal schopnost lépe využívat i krmiva rostlinného původu, narozdíl od kočky. Tady jsem našla link o doporučené a zakázané stravě pro kočky

Zdroj: http://kocky.vy­robce.cz/vyzi­va.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ovoce ne! Fablen se mýlí! KOČKA NENI VŠEŽRAVEC! Ovoce je absolutně nevhodné pro kočky, kočka je od přírody MASOŽRAVEC a některé lidské jídlo je pro ně dokonce jedovaté! Z ovoce si jeho organismus nevezme vůbec nic protože na to neni stavěný a může se mu udělat špatně. To že to sní vůbec neznamená že je to v pořádku, čili to samé, co platí i u člověka, zejména u dětí… Kočky jsou ale námi trošku degenerovaný, kdyby žily divoce v přírodě, nikdy by ovoce nejedly!

Tady je seznam jídel které jí člověk a které jsou jedovaté pro kočky, prosím použijte Google překladač, pokud neovládáte angličtinu:
http://www.cat-world.com.au/human-foods-which-are-poisonous-to-cats

Seznam velmi škodlivých či toxických potravin pro kočky: (VELKÁ písmena – jedovaté)
ALKOHOL, MERUŇKY, TŘEŠNĚ, BROSKVE, MANDLE, SEMÍNKA Z JABLEK, AVOKÁDO, citrusové plody, vařené kosti, čokoláda, káva, čaj, hrozen, rozinky, HOUBY!, tuk, velké množství jater, mléko (díky laktóze!), CIBULE, ČESNEK, BRAMBORY, sůl, RAJČATA, kynuté těsto, větší množství tuňáka, sója.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

když mu to chutná – aspoň bude zdravý 🙂. Je to všežravec jako my.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VampGirl

Když to sám najde a sní, asi bych to neřešila, ale rozhodně bych mu to nepodávala úmyslně… Můj známý občas dává svému koni řízky a kůň je vždycky sežere. Já osobně bych mu nikdy nic takového nepodala…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
albert

Krmíte kočku (psa) žrádlem z konzervy? Nebo granulemi? Tak si na obalu přečtěte kolik masa jim dopřáváte! A k těm kočičím chutím – náš kocour miluje sladkokyselé nakládačky (dostane samozřejmě jen kousek), dále vařené brambory a pokud se dostane k trávě, pase se pomalu jako králík.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Josef.Europa

Houby a ovoce pro kočky určitě NE. Jak píše Pino, kočka je masožravec, nikoliv všežravec.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Náš pes má také zvláštní chutě…

Někde jsem ale četla, že kočky nemají rády sladké, ale existují i výjimky:) S tím sladkým bych to nepřeháněla

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Iwet

ne!!to není jídlo pro ně!! možná mu to může chutnat,to není nijak zvláštní,ale vůbec mu to nijak nepomůže! 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata