Lgee

Je normální jezdit na dovolenou každý měsíc?

Odpovědi
Drap

Proč ne?

Justin1

Pokud někdo má každý měsíc den dovolené, kdy jede na chatu nebo na zahradu, kterou má jinde než tam, kde bydlí, tak bych se tomu nedivil, ale jinak by mi to připadalo podivné. Možná nějaký bohatý magnát by si to mohl dovolit, jinak nevím.

_Bůh_

Ano

Rokio

Je to plýtvání penězi a projev snobství.

cochee

Až se zaměstnavatel naseje, že dotyčný vybírá dovolenou po dvou dnech měsíčně, tak onen týpek pojede tak maximálně do pjdeje a ne na dovolenou. Připomínám zákoník práce, že zaměstnavatel má právo určit zaměstnanci kompletně, kdy dovolenku vybere. Jediná restrikce v tomto ohledu je, že polovinu dovolené musí zaměstnanci umožnit vybrat vcelku.

Lgee

Cochee – kdo říká že chodí do práce? Třeba do školy apod.

cochee

Dovolená (plným názvem dovolená na zotavenou) je právnicky jasně daný termín. Netýká se školáků, nebo třeba nepracujících starobních důchodců. Kdo chodí do školy (myslím tím žák, student), tak dovolenou nemá. Takové volno se pak neposuzuje mnou zmíněným Zákoníkem práce.