Janilivi

Je normální doba nabíjení telefonu 7 hodin?

Jedná se o telefon Samsung a50, jehož baterie má 4000 mAh. Doba nabíjení je okolo 7 hodin, mobil mám velmi krátce.
Děkuji za odpovědi

Hlasujte v anketě

Odpovědi
nyjono

Reklamace

Možná.
Kolikrát jsi telef. nabíjela?
Používáš orig.nabíječku?
Nemusela jsi použít anketu.

Dochy

Reklamace

Vys… se na ankety pokud je neumíš použít a nemáš pro ně využití. Záleží jak jej nabíjíš, jakou nabíječkou a jakým kabelem. Z obyčejného USB portu počítače je to odpovídající doba. Pokud nabíjíš rychlonabíječkou (samozřejmě kompatibilní tím telefonem) mohlo by to ukazovat na nějaký problém. (standardní USB port má povolen proud 0,5A což pro 4000mAh dává 8 hodin – pak záleží ještě jak je koncipován nabíjecí obvod v telefonu, resp. jak kvalitní je tam měnič, mohl by to z 8h zkrouhnout na cca 6 – změna napětí z 5V na cca 3,7–4)

Hlada

Je to v pořádku

Anketa je nesmyslná.
V otázce není uvedeno čím ho nabíjíš, takže nelze konkrétně odpovědět.
Obecně. Do akumulátoru je potřeba přivést asi 1,4× více energie. Při době nabíjení 7 hodin to odpovídá průměrnému proudu 0,8A. Jestli to odpovídá také skutečnosti je potřeba zjistit z návodu, z údajů na nabíječce nebo nejlépe měřením.

anonym

Je to v pořádku

U tohoto modelu by měla být doba nabíjení max 1,5 hodiny (z nuly na sto). Jakou používáte nabíječku ? Originální nebo něco pokoutně zakoupeného na tržnici ? Nabíječka je tady velmi podstatná, telefon patří mezi ty které podporují rychlonabíjení a k tomu nelze použít jen tak jakoukoliv náhodně vybranou nabíječku. Je třeba použít takovou která daný standard rychlonabíjení podporuje, takže ideálně tu dodanou přímo výrobcem.