tony2412

Kolik stojí přeinstalovat android v mobilu?

Jakmile připojim mobil k wifi,začne bláznit,třeba v nastavení zabezpečení kde je zakázáno stahovat neověřené aplikace se to samo přenastaví že je to dovoleno,stahuje to všelijaký sexy aplikace,který ani nejdou odstranit,měl jsem mobil na odvirování ale jak se připojil k wifi tak prostě šmytec,ani mi už nefunguje tovární nastavení,je to totálně rozesr…!Wifi nejde vypnout,jen pouze že zruším konkrétní připojení ale vypínačem to nejde,vypnu to a za chvíli se to samo zapne a začne rodeo!Asi by pomohlo pouze to celý přeinstalovat,ale nevím jak,mám android 4.2.2.Poradíte něk­do?

Odpovědi
postcd

mám dojem, že se tomu říká flashnutí
Na netu lze stáhnout originální Android (ze stránky googlu počítám, to jde najít)
Zkuste toto: https://duckduc­kgo.com/?q=jak+­flashnout+andro­id&t=ffab&ia=vi­deos
a pokud se dokonce sám zapíná tak vyndat baterku, případně SIM kartu

Seznam.cz

Já bych to nehrotil do flash. Přístroj je určitě rootnutý, takže některá apk získala přístup k nejvyššímu správcovskému přístupu ke kořeni. Takové mobily s root se běžně prodávají. Já s tím problém nemám.
Nejprve odinstalovat podezřelé hry a svůdné prohlížeče souborů. Nicméně je nutno zjistit původ, odkud byla nakažená zlá aplikace stažena. Pokud z app store, nahlásit. Pak teprve po její odinstalaci vrátit přístroj, vlastně systém do továrního nastavení. V každém mobilu s tímto operačním systémem běží virtuální systém, vlastně je to sandbox. To je kladná informace.
S těmi sexuálními obrázky, či aplikacemi, které znemožňují plnohodnotně používat výhod takového telefonu, mě ujišťuje zkušenost s firewallem, že má smysl.
Pokud potřebujete mít nad mobilem moc a má být používán s právy roota, stáhněte si aspoň něco od Chainfire, nějaký super user. Problémy s telefonem, který je víc počítačem s Linuxem než telefonem, jsou při instalaci nějaké apk spojeny s odhlasováním přístupu aplikace k různým službám; přístup k účtům, telefonu, sms, emailovým účtům, fotoaparátu, mikrofonu atd atd atd. Hra pišiškvorky nepotřebuje získávat uložená data uživatele, nákupy v aplikaci, sms, atd atd. Je jednoduché najít podobnou hru, podobnou apk, která nevyžaduje nadstandardní sahání do dat. Budu rád, když ty sem napíšeš co, která aplikace to byla.
Takže, problém jen při připojení k Wi-Fi. Po odinstalu a jejím nepoužívání změnit heslo na routru, adresní řádek v prohlížeči 192.168.1.1. nebo 192.168.1.10 název, jméno admin, heslo admin, pokud už nebylo změněno. Změnit hesla a napsat si je třeba na stůl. Přirozeně, připojit k routru klasickým počítačem. Potom změnit přístupové heslo ke google účtu a jiným než je Google, mail, FB, Twitter, Whatsapps a jiné, kromě přístupu do klece s papoušky.
Pak stáhnout cleaner od Avast! Pozor, nestahovat cleaner Phone Master Phone Boost a podobné sběrače dat. Vyčistit cosi, a po použití klidně cleaner od Avast! odinstalovat.
Co dál. Nic dál. Zbytečné zkoušet antiviry pro Android, protože je Linuxem. A malware pro tento systém funguje jinak, než jsme zvyklí od dob Windows 95, XP…
Každá instalovaná aplikace žádá o přístup k různým funkcím, k hardwaru, který paměťovému úložišti, GPS, kompasu, čtení zpráv atd atd atd, když při instalaci odsouhlasíte, tak systém vyhodnotí, zda požadavky souhlasí s přístupem k vlastním souborům. Nelze to obejít. Kdyby si nějaký vývojář řekl, že zamění požadavek Přístup k paměti, což je čtení a zápis, (obrázky,text,cache) za přístup k internetu, tak to prostě Android (všeobecně Linux) nedovolí. Co je siporex úrazu, že žádný antivir pro mobily a tablety se systémem android nedokáže najít vir, malware, a kdo ví, jaké balasty ještě. Neumí to ani Kaspersky, který je jednička pro ochrany PC.

Otázka a odpověď k celkové obnově systému v přístroji, mobilu. Vypnout, vyjmout baterii, to je fuk. Většinou se pomocí bootloaderu v nouzovém režimu dá udělat vymazání, návrat do továrního nastavení. Při stisku tlačítka zapínání přístroje držet zároveň tlačítko hlasitosti Dolů. Mělo by se přejít do bootloaderu.
Uvítám další informace vedoucí k najití problému. Pokud to nejde, musíš najít na webech informaci vedoucí k podobné aplikaci, jako je TWRP Manager, nebo MIUI. Najít vyhledávačem Jak flashnout android.

Omluva předem za možná chybná slova vlivem psaní na neexistující klávesnici, toto dokáže v textu udělat paseku. Zasraný mobil. Proto budu ráno nasrštvaný a budu sprát až do 11. hodin.