Rafaelo111

Je noční klid vynutitelný?

Má smysl řešit noční klid? Nesou za to lidi nějaký následek, nebo jen přijedou policajti dočasně uklidnit situaci?

Nejlepší odpověď
Justin1

Je možné, že když to bude poprvé, tak to policajti budou řešit domluvou a v případě opakovaných oznámení budou dávat i pokuty nebo oznamovat přestupky na místně příslušný úřad.

Minulý rok jsem řešil rušení nočního klidu obyvateli jednoho domu tak, že jsem si zjistil firmu, která vykonává správu domu, nechal jsem jejím prostřednictvím kontaktovat předsedu společenství vlastníků z toho domu a předat mu stížnost na rušení nočního klidu a od té doby se rušení nočního klidu neopakovalo (musím zaklepat na dřevo).

Další odpovědi
Kepler

Jen částečně. Policie může ukončit nějakou veřejnou akci, ale málokdy nachytají při činu nějaké grázly. Policie je bezmocná, pokud někdo dělá brajgl v bytě, protože stačí prostě dveře neotevřít a výzvy policie ignorovat. Násilím policie do bytu vniknout nesmí. Pak je tady ještě možnost dát celou záležitost k přestupkovému řízení, přičemž musí být důkazy nebo svědectví. Většinou to stejně vyšumí bez významnějšího postihu a bordel se koná vesele dál.

zjentek

Je- li rušen „pod vlivem“, pak zpravidla neřešitelný. );

autacek

Řešitelný je, špunty do uší zpravidla zabírají.

anonym

V ČR platí, že větší část případů se dá řešit jenom přestěhováním. Bohužel jsou tu časté černé stavby a další prvky znehodnocující byty/domy. Smutnou realitou je, že nejúčinnější jsou jen nelegální postupy. Ostatně důvod mafie v USA atp. → ochrana imigrantů tam, kde jim úřady a stát nepomohli. Nelegální postup ovšem zase znamená docela jistou válku – pokud se nepřipravíte na následky, může to dopadnout ještě hůře … Asi ještě horší boj je se sysliči odpadu. Já osobně bych si před nějakou akcí vlastní byt vyklidil, připravil si taktiku a zkusil kde co, abych souseda přesvědčil. Pokud by to situaci zhoršilo, nezbylo by než prodej …

Pepa25

Ano, je. Z každého výjezdu policie (i obecní) existuje zápis. I v případě bytového domu (kdy je to obvykle větší problém) je pak následně možné situací řešit přes porušování poviností člena SVJ/družstevní­ka/nájemníka (podle situace).

Takže jako dlouhobý člen několik samopráv říkám: policii volal, volat, volat. Bude existovat doklad, nebude to jen tvrzení proti tvrzení. Navíc se dotyčné může přestav bavit.

plebs

Záleží kdo ruší obyčejný člověk, neobyčejný člověk, Hogo Fogo, podnikatel, podnikavec, veřejný zájem a pod.
Znám případ starší občan vedle jeho domku byla překo laudovaná provozovna na fabriku lisovnu ve vzdálenosti 10 metrů s nepřetržitým provozem 24 hodin denně, včetně víkendů a svátků hluk přesahoval normu, pouze když se jelo měřit tak podnikatel dostal echo zavřená okna, dveře utlumená výroba, na dobu měření naměřeno ve dne okolo 50 v noční době do 40 dB. Jinak ve dne cejchovaným hlukoměrem 70–80 dB v noci 50–60 dB. Občan si 10 let stěžoval bez úspěchu. Zdravotní ústav, KHS, ministerstva, Úřad vlády s podlomeným zdravím vzdal domoci se práva odstěhoval se. Některé vyřízené stížnosti to bylo nádherné počteníčko za to by se nemusel stydět ani promovaný Hurvajs v Plzeňské turbo fakultě na př. nebraňte podnikání, pokud podnikatele omezíme je to porušení lidských práv, nebo v případě zhotovení protihlukové stěny mezi domkem a firmou bude podnikatel diskriminován, podpis žádný obyčejný úředník ale Mgr, JUDr, MUDr. a.t.d.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.