Fm2.0

Je někde řečeno, jak Hitler reagoval na film Diktátor z roku 1940?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Cituji z anglické Wikipedie (je to tam i ozdrojováno):
„Podle The Tramp and the Dictator (dokument BBC z r. 2002), Chaplin zajistil poslání filmu Hitlerovi a svědek potvrdil, že Hitler film viděl.[4] Hitlerův architekt a přítel Albert Speer odmítl, že by vůdce někdy film viděl. [21] Hitlerova reakce na film není zaznamenána, ale jiný zdroj uvádí, že viděl film dvakrát.[22]“

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/The_Great_Dic­tator#Producti­on