Kelt

Je nějaký způsob měření rozměrů předmětů na obrazovce?

Dával jsem zde otázku, zda existuje způsob, jak měřit rozměry předmětů. Třeba i v určitém poměru. Stáhnul jsem si několik pravítek, které mají různou barvu, mohu nastavit délku a určovat horizontální nebo vertikální směr. Já potřebuji zadat jeden bod, pak druhý a změřit tu vzdálenost. Obvykle přímka vedená těmi body svírá určitý úhel s vodorovnou i horizontální stranou a nepotřebuji nějaký složitý grafický editor, kreslící program. Na mapy.cz si mohu vzdálenost tímto způsobem určit, tak mne zajímá, zda existuje něco podobného, co by se dalo použít pro měření třeba údajů na fotce, či obrázku, co mohu dát na obrazovku. Například na obrázku je láhev položená šikmo. Potřebuji změřit nějak tuto láhev a pak ve stejném poměru ostatní objekty. Existuje vůbec něco takového, co se dá zdarma stáhnout? Děkuji.

Odpovědi
aliendrone

Tak to asi NEPŮJDE, protože fotky mají různou míru zvětšení/zmenšení, navíc je potřeba zohlednit i úhel zobrazení. Pokud hrana předmětu bude vůči tobě čelně, bude její délka jiná, než když bude pootočena třeba o 45° (perspektiva), chápeš?

Obecně radím použít cokoliv na způsob dílcové metody, na vojně jsi doufám byl, abych to nemusel rozebírat. ;) :)

Pepa25

„Stáhnul jsem si několik pravítek“ Pod pravítkem si představím plastovou nebo dřevěnou tyčku nebo trojúhelník – co jste si stáhnoul?
„Na mapy.cz si mohu vzdálenost tímto způsobem určit“ Mapy.cz pracují s tím, že ví, jaká má mapa měřítko, takže vzdálenost úsečky lehce určí: to ale můžete sám: teď jsem si zobrazil mapu Brnu a přiložil pravítko na monitor a změřil, že nám. Svobody ve směru tramvají má 5,5 cm. Vlevo je měřítko, podle kterého je 100 m 3,5 cm. Jednoduše pomocí poměru mi vyšla vzdálenost 157 m. Zkusil jsem to pomocí jejich měření a vyšlo mi 150 m (což je v toleranci) …